FreshToHome, Amazon Smbhav Venture Fund liderliğinde 104 milyon dolar topladı

FreshToHome’un CEO’su ve kurucu ortağı Shan Kadavil

taze balık ve et e-ticaret platformu Eve Taze Salı günü, D Serisi fonlamada 104 milyon dolar topladığını söyledi. Amazon Smbhav Girişim Fonu turu yönetiyor.

Mevcut yatırımcılar Iron Pillar, Investcorp, Investment Corporation of Dubai (Dubai Hükümeti’nin ana yatırım kolu), Ascent Capital ve diğerleri de bu tura katıldı.

Fonlar, FreshToHome’un yüzde 100 koruyucu ve antibiyotik kalıntısı içermeyen balık, deniz ürünleri ve eti milyonlarca et sever için erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirme misyonunu güçlendirecek”

Shan Kadavil, “Artık şirket genelinde operasyonel kârlılığa sahip bir ‘Pro’icorn’uz. Çiftçilerimize ve balıkçılarımıza, müşterilerimize, çalışanlarımıza ve yatırımcılarımıza daha fazla değer sunmaya çalışırken, kârlılığa ve sürdürülebilir değer yaratmaya odaklanıyoruz” dedi. , CEO ve Kurucu Ortak, FreshToHome.

Bu tura katılan yeni yatırımcılar arasında E20 Investment Ltd, Mount Judi Ventures ve Dallah Albaraka yer alıyor.

2015 yılında başlatılan FreshToHome, Hindistan ve BAE’de 160’tan fazla şehirde faaliyet gösteriyor ve 2.000’den fazla sertifikalı taze ve kimyasal içermeyen ürün sunuyor.

“250 milyon dolarlık vizyonumuz Amazon Smbhav Girişim Fonu, vizyoner kurucular tarafından yönetilen yeni nesil yenilikçi, teknoloji etkin şirketleri güçlendirmektir” dedi.

Sözcü, “Büyümesinin bir sonraki aşaması için FreshToHome ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

İki yıl önce FreshToHome, Dubai’nin Dubai Yatırım Şirketi, Investcorp, IronPillar, Ascent Capital ve ABD Hükümeti’nin kalkınma finans kuruluşu (DFC) liderliğindeki C Serisi turunda 121 milyon dolar topladı.

FreshToHome, şirket genelinde artık operasyonel olarak karlı olduğunu söyledi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9