The Witcher 3 Enhanced Edition’ın geliştirme ekibi, PC’deki performansını iyileştirmek için hala yoğun bir şekilde çalışıyor. CD Projekt, yeniden düzenlenmiş RPG oyunu için daha iyi CPU çekirdeği kullanımı ve ışın izlemeli gölgeler ve küresel aydınlatma için daha iyi performans dahil olmak üzere daha fazla optimizasyon üzerinde çalışıldığını söylüyor.

4.01 Yaması, bu ayın başlarında The Witcher 3: Enhanced Edition için ışın izleme performansında bazı iyileştirmeler yaptı, ancak forum gönderisi 13 Şubat tarihli CD Projekt, stüdyonun şu anda üzerinde çalıştığı birkaç sorunu işaret ediyor. Bunlar, CPU çekirdeklerinin daha iyi kullanılmasını ve tüm süslü ışın izlemeli aydınlatma efektlerini görmek istiyorsanız, çalıştıracağınız oyunun DirectX 12 sürümünün performansını iyileştirmeyi içerir.

Stüdyo, bu sürümün gelecek yamalarda performans artışları göreceğini söylüyor.

Witcher 3 ekibi ayrıca ışın izlemeli küresel aydınlatma açıkken meydana gelen aydınlatma sızıntılarının sayısını azaltmak için çalışıyor ve Geralt’ın onlara ne kadar yakın olduğuna bağlı olarak ışın izlemeli bitki gölgelerinin içeri girip çıkması sorununu araştırıyor. bakıldıkları açı.

Ufuk tabanlı ortam perdeleme seçeneğinin PC’de geri yüklendiğini de görmeyi bekleyebiliriz. HBAO, bir sahnedeki nesnelerin etrafındaki gölgeleri işlemek için kullanılan bir tekniktir ve donanım açısından oldukça zahmetli olsa da, ışın izlemeye güzel bir alternatif olabilir. Elbette performans konusunda endişeleriniz varsa, en iyi Witcher 3 ayarları, kare hızı ile aslına uygunluk arasında bir denge kurmanıza yardımcı olacaktır.

PC’deki en iyi açık dünya oyunlarının büyük bir listesini bir araya getirdik ve CDPR RPG orada – birçok büyük macerayla birlikte.oyun-2