Meta, üyelere özel dünyaları test etmeye başlıyor Ufuk Dünyalarıinsanların seçkin bir kullanıcı topluluğu için özenle seçilmiş dünyalar oluşturmasına olanak tanıyacak olan sosyal VR platformu.

Üyelere özel bu dünyalar, platformdaki yaratıcılar için bir tür orta yol sunacak. Şu anda birçok insanın gidebileceği halka açık dünyalar oluşturabilirsiniz ve şirket aynı zamanda adını verdiği şeyi de test ediyor. kişisel alanlar, kimin ziyaret ettiği üzerinde sıkı kontrole sahip olduğunuz VR’de özel bir ev gibi işlev görür. Üyelere özel dünyalar ise 150 üye ve 25 eşzamanlı ziyaretçi ile sınırlıdır.

Meta, üyelere özel yeni alanların kitap kulüpleri, oyun grupları, VIP içerik oluşturucu destekçileri için bir yer veya arkadaşlarla takılmak için bir yer gibi gruplar için yararlı olabileceğini öne sürüyor. Meta, “Kimlerin kendi dünyalarını ziyaret etme erişimine sahip olduğu üzerinde tam kontrole sahip olan içerik oluşturucular, sürekli olarak insanların bağlantılar kurabileceği ve güçlü, gelişen bir topluluk geliştirebileceği olumlu bir deneyim sunabilir” diye yazıyor Meta. bir blog yazısı Oculus Blog’a aittir. “Amacımız, başkalarına sunmak istedikleri deneyimi tam olarak oluşturabilmeleri için tasarımı yaratıcıların ellerine bırakmak.” Bana göre bunların hepsi Facebook Grupları veya Discord sunucuları gibi geliyor ama VR için.

Ne yazık ki, üyelere özel dünyalara henüz erişiminiz olmayabilir, çünkü bunlar ilk olarak “küçük bir güvenilir içerik oluşturucu grubu” ile sınırlı bir beta olarak piyasaya sürülecek. Meta, “üyelere özel dünyaların tasarımı ve moderasyonu hakkında geri bildirim almak, böylece ürünü daha fazla yineleyebilmemiz ve iyileştirebilmemiz için” test grubunu küçük tuttuğunu söylüyor.

Blog yazısında Meta, geleceği hakkında potansiyel olarak büyük bir bilgi parçasını gömdü. Ufuk: “yakında” web ve mobilde kullanıma sunulacaktır. Web ve mobil sürümlerinin olduğunu biliyorduk. Ufuk başlangıçta mobilin geçen yıl piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Ancak yılın ilerleyen zamanlarında, şirket “kalite kısıtlamasına” girdi. Ufuk Dünyaları daha iyi, bu da yeni platformlarda lansmanı geciktirmiş görünüyor. Meta’ya web ve mobil sürümlerle ilgili belirli ayrıntıları paylaşıp paylaşamayacağını sorduk.

Fırlatma Ufuk Dünyaları daha fazla platformda olması onu önemli ölçüde daha erişilebilir hale getirecektir; şu anda yalnızca Meta’nın kendi Quest VR kulaklıklarında mevcut. Ve daha iyi denetleme özellikleri ve daha mantıklı bir atlama düğmesi gibi en son yeni özellikler, Meta’nın platformu daha iyi hale getirmeye kararlı olduğunu gösteriyor. Ancak diğer popüler sanal sosyal alanlara karşı başarılı olmak harika olacak. robloxve bilmiyorum eğer Ufuk Dünyaları Arkadaşlarınız için üyelere özel bir alan açabilmeniz, ileriye doğru atılmış iyi bir adım gibi görünüyor.genel-2