Like a Dragon Ishin çıkış tarihi önümüzdeki ay geliyor ve Sega, hikayesini oluşturan 2014 aksiyon macera oyununun yeniden yapımı için yeni bir fragman yayınladı. Bu bir cinayet gizemi ve Ryu ga Gatoku Studio’nun imzası olan abartılı ciddiyet anlayışı ve şapşal mizahıyla bir araya getirilmiş bir intikam hikayesi.

RGG’nin modern, ana hat Yakuza oyunlarının aksine, Like a Dragon: Ishin! 1860’larda Japonya’da, Edo döneminin sonunda geçiyor. Kahramanımız, samuray Yoshida Toyo tarafından evlatlık olarak kabul edilen gözden düşmüş bir ronin olan Sakamoto Ryoma. Toyo, bir toplantı sırasında maskeli bir saldırgan tarafından öldürüldüğünde, Ryoma suçlanır ve şogunluğun polis gücü Shinsengumi tarafından yakalanmamak için Kyo’dan kaçmak zorunda kalır.

Sahte bir isim alan Ryoma, Kyo’ya döner ve üvey babasının katilini bulmak için Shinengumi’ye katılır. Oradan yarışlara geçeceğiz: ara sokaklarda ipucu arayacağız, çok sayıda serseri ile savaşacağız ve feodal müesses nizamın son gelişin sonuçlarıyla başa çıkmaya başladığı çalkantılı dönemi vurgulayan büyüleyici bir ortamı özümseyeceğiz. Batılı tüccarların.

Bir Ejderha Gibi: Ishin! ilk olarak 2014 yılında yalnızca Japonya’da PlayStation 3 ve PlayStation 4’te piyasaya sürüldü. Yakuza serisiyle anlatısal olarak bağlantılı olmasa da, bazı tanıdık yüzler içeriyor – örneğin, Okita Soji adlı bir güvenlik kuvvetleri kaptanı (karavanda top ateşlerken görülüyor) tıpkı ‘Shimano’nun çılgın köpeği’ Goro Majima’ya benziyor. .

Like a Dragon: Ishin 21 Şubat’ta çıkıyor, ancak bu döneme önceden kapılmak istiyorsanız PC’deki en iyi samuray oyunları listemize bir göz atın.oyun-2