Gameloft’un sürekli genişleyen yaşam oyununa yeni Disney Dreamlight Valley karakterlerinin akın ettiğini görmeye devam ederken, geliştirici, yeni yüzlerin Disney Dreamlight Valley’i yeni evleri olarak adlandırmak için karşılaması gereken bir kriter olduğunu açıkladı.

Sevimli, cana yakın karakterleri olmayan bir hayat oyunu nedir ki? Nintendo’nun Animal Crossing’i sizi her gün gülümseten harika ormanlık yaratıklarla doluydu ve Disney Dreamlight Valley onun izinden gitmek istiyor.

Şimdiye kadar, Lilo ve Stitch’in ünlü mavi miscreant’ı gibi hayranların favorilerinin yanı sıra Donald Duck ve Mickey Mouse gibi daha geleneksel karakterlerin Vadiye geldiğini gördük. Bir sonraki Disney Dreamlight Valley güncelleme döngüsüne Encanto’dan Mirabel Madrigal ve The Lion King’den Simba eklenecek ve duyurunun ardından Comicbook’taki ekip Gameloft’a bu şirin oyunun peri masalı evrenine hangi karakterlerin ekleneceğini nasıl seçtiğini sordu.

Dreamlight Valley’in baş yapımcısı Manea Castet, “en büyük kural, [the character] hikayemize bir şeyler mi ekliyorsunuz?

“Bundan sonra kendimize de ‘Tanınmış bir karakter mi değil mi?’ diye soruyoruz. Ama gerçekten sadece en iyi performansa odaklanmak istemiyoruz veya [best] bilinen karakterler Ayrıca sadece mükemmel olacak karakterlerimiz var. [a specific] rol. Bu yüzden bunu düzeltmek istiyoruz, ardından Disney ile de çok tartışıyoruz, gelecek planları ve neler olduğu hakkında konuşuyoruz. Ayrıca, oyun için çeşitli karakterlere sahip olduğumuzdan emin olmak için onlarla yaptığımız bir diyalog.”

Disney’in artık hem Star Wars’a hem de Marvel’a sahip olduğu göz önüne alındığında, Comicbook diye sordu Darth Vader veya Kara Panter gibilerinin Vadiye girip girmediğini görüp görmeyeceğimiz.

Castet, “Hiçbir kapıyı kapatmıyoruz” diyor, ancak ekibin “Disney animasyonu ve Pixar” karakterlerine odaklandığının altını çiziyor. Disney’in oldukça kapsamlı bir çizgi film ikonları kataloğuna sahip olduğu göz önüne alındığında, şirketin görece yeni gelenlerinden hiçbirinin yakında oyunda göründüğünü görmeyeceğiz gibi görünüyor.

Bu, tamamen hemfikir olduğum bir şey – Deadpool ile arkadaş olabilmeyi sevsem de, Marvel’in Disney içinde kendi evreni olarak bırakılmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum; geleneksel Disney ve Star Wars ile paralel ilerliyor, ancak onlarla iç içe değil. Sonuçta, Deadpool DLC önizlememizde görüldüğü gibi, Marvel’s Midnight Suns’ta Merc with a Mouth ile her zaman arkadaş olabilirsiniz.

Bunun yerine, karakterimin mutfağını bazı yeni Encanto ve Lion King’den ilham alan Disney Dreamlight Valley tarifleriyle donatmayı dört gözle bekliyorum; Ne de olsa, birini yeni evinde ağırlamanın, ona lezzetli yemekler pişirmekten daha iyi bir yolu var mı? Halihazırda tüm Valley sakinleriyle arkadaş olduysanız, bir sonraki güncellemeye kadar ıslık çalmanız için en iyi Disney oyunlarının bir listesine sahibiz.oyun-2