Amazon, 2023’te dijital varlıklar endüstrisine girmeye hazırlanıyor olabilir. E-ticaret devinin, bu Nisan ayında ana platformuyla yakından entegre olacak bir NFT girişimi başlatmaya hazırlandığı bildiriliyor. NFT’ler veya Non-Fungible Token’lar, sahipliklerinin tamamını alıcılara devreden blok zincirleri üzerine kurulu dijital koleksiyon öğeleridir. Dünyanın dört bir yanından iş uzmanları, metaverse ile de uyumlu olan NFT’lerin, küresel markaların Web3 yerel müşterileriyle etkileşim kurmak için gerçekleştirebilecekleri bir sonraki ilerleme olabileceğini defalarca tahmin ettiler.

Amazon’un Web3 alanıyla uğraşma planları, platformun müşterilerini oyun oynamaya ve ödül olarak NFT kazanmaya teşvik etmesini sağlayabilir. Blok işleri raporu dedi, konuyu bilen insanlara atıfta bulunarak.

Amazon, değişken doğası ve meşruiyet sorunları nedeniyle en uzun süredir kripto sektöründen uzak duruyor. Ancak 2022’de NFT’lerin benimsenmesi dünyanın çeşitli yerlerinde arttı.

Birçok üst düzey ve dünyaca ünlü marka, Web3 meraklılarını ikna etmek için ürünlerini NFT’lere bağladı.

Nike, Gucci, Dolce & Gabbana gibi üst düzey lüks markalar tarafından NFT parçalarının satışıyla birlikte toplam 260 milyon $ (kabaca 2.074 crore Rs) toplandı. NFTgators tarafından rapor geçen yıl ağustos ayında söylendi.

Binlerce yerel ve uluslararası markanın satıcısı olan Amazon, artık NFT’leri kendi gelirini artırmanın bir yolu olarak görebilirdi. Amazon, NFT arenasına girerse, tek başına dijital varlıklara sahip insanların kitlesel katılımını sağlayabilir.

“Bunun mümkün olduğunu biliyorduk. Ama şimdi gerçekten oluyor gibi görünüyor. Bu, uzaydaki mevcut oyuncuları etkileyecek – eğer bunu doğru yaparlarsa ve bu konuda akıllılarsa, ”dedi.

Şimdilik, Amazon’un NFT ile ilgili planları hakkındaki resmi duyurusu bekleniyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8