The Elder Scrolls Online: Necrom, ZeniMax Online’ın MMORPG’sinin bir sonraki bölümüdür ve yeni bir sınıf, Elder Scrolls irfan sahipleri için heyecan verici olacağı kesin olan yeniden tasarlanmış konumlar, çözülecek çok sayıda antik gizem ve dokunaçları tanıtacaktır. Bir sürü dokunaç.

En son Xbox ve Bethesda geliştirici direktifinde açıklandığı gibi, Necrom 5 Haziran 2023’te PC ve Mac’te (veya konsollardakiler için 20 Haziran’da) gelecek ve oyuncuları Morrowind’e, özellikle de Telvanni olarak bilinen doğu kıyı bölgesine geri getirecek. Bölümün adını aldığı eski kara elf kentine ev sahipliği yapan yarımada. Necrom en son 1994’te serinin ilk oyunu olan The Elder Scrolls: Arena’da görüldüğünden beri, yeni genişleme ZeniMax Online’a modern izleyiciler için ölüler şehrini güncelleme ve genişletme fırsatı veriyor. Ayrıca, ESO kreatif direktörü Rich Lambert’in geliştirme ekibinin özel bir yakınlığı olduğunu söylediği ve ekibin daha önce oyunun 2017 Morrowind bölümü için derinlemesine daldığı Morrowind’in hayranların gözdesi bölgesini tekrar ziyaret etme fırsatı sundu.

Lambert, “Açıkçası geri dönüp Arena’da olanı bire bir yeniden yaratmayacağız,” dedi. “O zamandan beri her şey çok değişti ve bu şekilde yaparsak genel olarak aslına sadık kalamayız. tarihi, neden bu kadar önemliydi.Ve sonra irfan kitaplarından birçok tanımlayıcıyı alıp inandırıcı ve gerçekçi ama aynı zamanda efsanelere de uygun bir şekilde yorumlamak.Efsanelerden birinde Necrom üzerine inşa edildi. Vivec’in öldürdüğü bu dev canavarın kemikleri. Şehre ilerlediğinizde bu uzun kuleleri, kaya benzeri yapıları görürsünüz. Ona bakarsanız, onu dev bir yaratığın kaburgaları olarak yorumlayabilirsiniz. Ve sonra kazmak istersiniz. içinde…Şehri ve çevredeki alanları tasarlarken bu tür şeylere gerçekten çok eğildik.”

Apocrypha’ya Hoş Geldiniz

Ancak bu, genişlemenin yalnızca bir parçası. Diğeri ise oyuncuları, genellikle kıvranan dokunaçlar ve gözbebekleri olarak görünen Daedric bilgi prensi Hermaeus Mora’nın evi olan Apocrypha’nın Oblivion krallığına götürecek. Mora’nın Cthulhu benzeri görünümüne rağmen, Daedric prens ne iyi ne de kötüdür ve yanlış insanlar tarafından keşfedilirse tüm gerçekliği ortaya çıkarabilecek derin, karanlık bir sırrı korumalarına yardımcı olmaları için oyuncular toplayacaktır.

Necrom antik kenti ve yeni Arcanist sınıfı, Elder Scrolls Online’ın son bölümünün yıldızlarıdır.

Apocrypha, kitap dağları ve eski el yazmaları ile dolu gizemli bir diyardır. En son Skyrim’in Dragonborn DLC’sinin bir parçası olarak görüldü ve ESO, orada kurulan Apocrypha’nın görünümüne ve hissine sadık kalırken, ZeniMax Online ekibi de diyara kendi süslerini koyacak.

Lambert, “ESO’da bu noktaya kadar yaptığımız her şeyden çok farklı… yapmaya çalıştığımız en büyük şeylerden biri, yıldan yıla farklı hissettirmesini sağlamak,” dedi. “Biraz daha yabancı, biraz farklı bir şey seçmek büyük bir hedefti. Kozmik korku havasını ve hissini seviyorum. Her şey biraz tuhaf ve sıra dışı. Elder Scrolls’ta farklı ve benzersiz bir şey. “

The Arcanist’e Girin

Hermaeus Mora ve Apocrypha’da gizlenen tüm yasaklanmış bilgiler, genişleme paketinin muhtemelen en heyecan verici yeni eklentisiyle el ele gidiyor: oyunun yedinci sınıfı ve 2019’da Necromancer’ın eklenmesinden bu yana ilk yeni sınıf olan Arcanist. wielding Arcanist, hem müttefikleri desteklemek hem de düşmanlara hasar vermek için yasak bilgiyi kullanan, birleşik nokta üreten, inşaatçı-harcama yapan bir döküm sınıfıdır. Düşmanlara zarar vermek için kollarını bir dokunaç dalgasına dönüştürmekten savaş alanında ışınlanmaya ve runik büyü yapmaya kadar, Arcanist spor saldırı, savunma ve destek yetenekleri. Lambert, amacın Arcanist’i alıp oynaması kolay hale getirirken bol bol derinlik sunmak olduğunu söyledi. Daha da derine dalmak isteyen oyuncular için, oyunun beceri dönüştürme sistemi, bazı yeteneklerin birleşik nokta üretecinden harcayıcıya veya tam tersine dönüştürülebilmesiyle daha da fazla kişiselleştirmeye olanak tanıyacak. Varsayılan olarak birleşik nokta sistemiyle etkileşime girmeyen bazı beceriler, bunu yapmak için bile değiştirilebilir.

Lambert, “Bunda çok fazla ustalık var ama aynı zamanda kavraması ve anlaması gerçekten çok kolay,” dedi. “‘Bu düğmeye basıyorum ve bu şeyi alıyorum. Ve bu şey giderken, başka bir yeteneğe basıyorum ve onu harcıyor ve benim için harika bir şey yapıyor.'”

Hermaeus Mora'nın evi olan Oblivion krallığı Apocrypha, Necrom bölümünün önemli bir parçasıdır.
Hermaeus Mora’nın evi olan Oblivion krallığı Apocrypha, Necrom bölümünün önemli bir parçasıdır.

Bu yaz yayınlanacak olan Necrom bölümü, Elder Scrolls Online’ın 2023 yol haritasının en önemli özelliği, ancak Shadow Over Morrowind adlı bir yıllık hikaye, teknik olarak Mart ayında, iki yeni zindan ekleyecek ve Necrom için bir önsöz görevi görecek olan Scribes of Fate güncellemesiyle başlayacak. bölüm. Yılın ikinci yarısında yapılacak ek güncellemeler de muhtemelen hayranları heyecanlandıracak. Alışılmışın dışında bir hareketle ekip, hata düzeltmelerine, performansı iyileştirmeye ve uzun süredir istenen bazı özellikleri sunmaya odaklanacak bir yaşam kalitesi güncellemesi sunmak için geçmiş yıllarda olduğu gibi yılın ilerleyen zamanlarında fazladan bir zindan eklemekten vazgeçecek. önceden hazırlanmış bir grup bulucu gibi. Oyun, son sekiz yıldır olduğu gibi yılda dört büyük güncelleme almaya devam edecek, ancak bu sefer bu güncellemelerden biri, Lambert’in topluluğun istediği bir şey olduğunu söylediği gibi, yalnızca cila ve yaşam kalitesine ayrılacak.

Lambert, “Geçen yıl istikrar açısından biraz inişli çıkışlı bir yolculuk geçirdik,” dedi. “Kendi kendine verilen birçok yara. Bu nedenle, bu süreçlerin çoğunu desteklemek ve bu tür şeylerin çoğunu temizlemek istiyoruz.”

Ancak bu, Elder Scrolls Online oyuncularının yıl içinde sabırsızlıkla bekleyecekleri yeni içerik olmadığı anlamına gelmiyor. Bölümün açıklama akışının sonunda alay edilen Lambert, ekibin ESO için “bir arkadaşla sonsuz zindan” modu üzerinde çalıştığını doğruladı. Ek ayrıntılar veya modun roguelike öğeler içerip içermeyeceği sorulduğunda, Lambert sadece kıkırdadı ve oyuncuların daha fazla bilgi edinmek için beklemeleri gerekeceğini söyledi, ancak kesinlikle hayranların yıl sonuna doğru göz kulak olmak isteyecekleri bir şey gibi görünüyor. .

The Elder Scrolls Online: Necrom, PC ve Mac oyuncuları için 5 Haziran 2023’te çıkacak ve konsollar için birkaç hafta sonra 20 Haziran’da çıkacak. Şimdi ön sipariş için kullanılabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1