Yakında çıkacak olan Forza Motorsport’un arkasındaki ekip, Xbox Developer Direct Turn 10 sırasında, Xbox ve PC yarış hayranlarının seveceği bazı ilgi çekici bilgiler açıkladı.

Kapının hemen dışında, Turn 10 Studios üyelerinden birkaçı ilgili departmanları ve ne çalıştıkları hakkında konuştu. Forza Motorsport, 500’den fazla araba ve 800 benzersiz yükseltme içerecek.

Oyun, her arabanın hızlanma ve frenleme şeklini etkileyecek olan Forza Motorsport 5, Forza Motorsport 6 ve Forza Motorsport 7’den daha büyük fizik sistemine sahip olacak.

Oyunun boyaları, bir ışık huzmesi yüzeylerden geçerken ve yüzeylerden geçerken ışığın yoğunluğunu ölçen bir araç olan bir spektrofotometre kullanılarak elde edildi. Bunu yapmak, araba boyalarına çok daha gerçekçi bir görünüm verecektir. Hasar ve kir birikmesi arabaya özel olacak ve bu heyecan verici.

Forza Motorsport, serideki gelmiş geçmiş en iyi sesli oyun olacak ve Dolby Atmos ile Windows Sonic’i destekleyecek. Hiçbir masraftan kaçınmayan ekip, ses sistemini sıfırdan yeniden inşa etti. Her arabanın, turbolar, farklı lastikler ve daha fazlası gibi arabalara hangi yükseltmelerin uygulandığına bağlı olarak değiştirilecek olan benzersiz bir sesi olacaktır.

Oyun, tamamı sıfırdan inşa edilmiş 20 farklı yarış yeri içerecek. Bu konumlar, hayranların favorilerini ve Güney Afrika gibi Forza Motorsport serisinde yeni olan beş konumu içerecek Kyalami Uluslararası Pisti. Her iz, üç terabayttan fazla yüksek düzeyde ayrıntılı fotogrametri ve lazerle taranmış veriler kullanılarak oluşturuldu. Tüm bunlar, çok daha ayrıntılı konumlara izin vererek, bu pistlerin animasyonlu pist ömrü, fiziksel tabanlı aydınlatma, hacimsel sis efektleri ve kendi kendine gelişen tamamen prosedürel bir bulut sistemi ile daha önce mümkün olmayan şekillerde hayata geçmesini sağlayacak. .

Forza Motorsport Developer Direct-02

Forza Motorsport serisinde ilk kez, tamamen dinamik bir günün saati sistemi, hava durumuyla birlikte yarış koşullarını dinamik olarak değiştirecek. Bu, Forza Motorsport topluluğu için hassas bir konu ve sonunda bunun bir gerçeklik olduğunu görmekten memnunum.

10. Viraj, tüm düz ayna ve düz cam yüzeylerde gerçeğe yakın yansımalar oluşturmak için tüm oyunu gerçek zamanlı Işın İzleme ile 4k 60FPS’de işliyor. Bu, pürüzsüz bir yüzeye baktığınızda gerçek zamanlı yansımalar göreceğiniz ve artık dikiz aynaları veya yan aynaların doğal görünmeyeceği anlamına gelir.

Peki tüm bunlar ne demek? Bu, yeniden tasarlanan (veya yeniden başlatılan) Forza Motorsport’un Xbox ve PC platformlarındaki yarış oyunu hayranlarını çok mutlu edeceği anlamına geliyor. Zaten salya akıyorum.oyun-4