Minecraft Legends, stratejiye odaklanarak orijinal oyunun formülünden büyük ölçüde sapıyor gibi görünüyor ve Mojang bunu 23 Ocak’taki ilk Xbox Developer Direct’te gösterdi. Sunum bize rekabetçi çok oyunculu moda bir göz attı ve görebileceğiniz gibi, Minecraft Legends’ta (çoğunlukla) inşa etmek yerine savaşıyor olacaksınız.

Minecraft Efsaneleri, geri dönen Minecraft yaratıklarının yanı sıra yenileriyle ittifaklar kurmanıza izin verecek. Blackbird Interactive ile birlikte yapılan çapraz oyun çok oyunculu deneyimi, sizi ordunuzu ve kaynaklarınızı ekibin geri kalanıyla paylaşmaya zorlar. Bu, aynı şeyi yapmaya çalışan herkesin başarısızlıkla sonuçlanacağı için işbirliğinin kazanmanın anahtarı olduğu anlamına gelir. Tıpkı kampanyada (ve orijinal Minecraft’ta) olduğu gibi, harita prosedürel olarak oluşturulur ve her oynadığınızda farklı bir deneyimle sonuçlanır. Piglinler ayrıca her iki takıma da saldırmak için orada olacak, böylece tamamen diğer takıma odaklanamazsınız.

Minecraft Legends’ta da yapılacak çok şey var. Düşman üssünüze bir saldırı planlarken, savunmalarınızı bir araya getirmek ve mümkün olduğu kadar çetin bir şey yapmak size kalmış. Buna duvarlar, kapılar, kuleler ve bir yükseltme istasyonu dahildir. Nasıl çizeceğiniz size kalmış ve ayrıca içeri girmeyi başaran hiçbir şeyden habersiz oyuncuları yavaşlatmak için tuzaklar kurabilirsiniz.

Uzaktan, hâlâ elinde bazı numaralar var. Kuşatma silahları, düşman üssünü harap etmek için çok uzaklardan mermi ateşleyebilir, ancak kuşatma önleyici silahlar hemen geri bir acı dalgası gönderebilir. Bu bildiğiniz Minecraft değil ama doğaçlama ruhu kesinlikle hala yaşıyor.

Minecraft Legends, 18 Nisan’da PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch ve PC’de çıkıyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1