Half-Life 2’deki yerçekimi silahı benim için her zaman bir anlaşmazlık noktası olmuştur. Valve ve Steam FPS oyunundaki en güçlü hilelerden biri, Gordon Freeman’ın standart ateş etme ve öldürme tarzına yaratıcı bir dokunuş katıyor. Ancak özellikle sonraki seviyelerde biraz hantal geliyor. Tam silah cephaneliğiniz olmadan, savaş biraz tekrarlayıcı hale gelir. O halde, yeni oynanış görüntülerine bakılırsa, sıfır noktası enerji alanı manipülatörünü her zamankinden daha eğlenceli gösteren yaklaşan Half-Life 2 Episode One VR bağlantı noktası için hayırseverlere teşekkür edin.

Half-Life 2 VR, Eylül ayında Steam’de piyasaya sürüldü ve klasik nişancı oyununa Oculus Quest 2 desteği ekledi ve Half-Life 3’e ne olduğunu merak ederken hepimize yapacak bir şeyler verdi. Bölüm Bir ve İkinci Bölüm için bağlantı noktalarının çalışmalarda olduğuna söz verdi. Artık Half-Life 2 Episode One VR’ı iş başında görebiliriz ve açıkçası harika görünüyor.

Yerçekimi tabancasının neşesi, Combine askerlerini gerçekten etrafa fırlattığınız, onları yukarı kaldırdığınız ve şeytani uzaylı frizbiler gibi uzağa fırlattığınız hissine sahip olmaktır. Standart kontroller hala iyi çalışıyor olsa da, sanal gerçekliğin izin verdiği serbest el ve kafa hareketi, daha fazla özgürlük ve fiziksellik hissi katıyor gibi görünüyor.

Gordon’un yerçekimi tabancasını köşelere nasıl sapladığını, düşmanları kendisine doğru nasıl çektiğini ve ardından onları Hisar’ın derinliklerine savurmak için namluyu nasıl salladığını izleyin. Etkileşimli yeniden yüklemeler gibi mevcut tüm Half-Life 2 VR iyileştirmeleriyle birleştiğinde (ha), bu, Half-Life modlama kanonuna başka bir harika ekleme gibi görünüyor. Henüz kesin bir çıkış tarihi yok, ancak Half-Life 2 Episode One VR’nin 2023’ün 1. çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Half-Life 2 Episode One size nostalji tadı verdiyse, diğer en iyi eski oyunlardan bazılarına göz atın. Ayrıca 2023’te çıkacak bazı harika VR oyunlarını da denemek isteyebilirsiniz.oyun-2