Tucker Carlson Broadcast'in ekran görüntüsü

“Uyandırma” savaşlarında yeni bir potansiyel zayiat var. bir yıldan fazla saçma muhafazakar eleştiri M&M’in çizgi film maskotlarının sayısı, şeker markasının sert adımlar atmasına neden oldu. Ana şirket Mars, Inc.’in sahibi olduğu M&M’s’in animasyonlu, antropomorfik “sözcükleri”ni karıştırdığı bildiriliyor. Tanıdık kurgusal karakterlerin yerini Maya Rudolph alacak. Pazartesi duyurusu M&M’in resmi Twitter hesabından.

Şirket tamamen anlamsız basın açıklamasında “Anladık – bir şekerin ayakkabısı bile kutuplaştırıcı olabilir” diye yazdı. “Hepimiz insanları bir araya getirmekle ilgili olduğumuz için M&M’nin istediği son şey buydu.”

Her türlü kurumsal marka duyurusunu haber olarak ele almanın risk taşıdığını kabul etmek için burada duralım – özellikle bunun gibi o kadar çılgınca ki, olabildiğince fazla dikkat çekmek için yapıldığı açıkça görülüyor. M&M’nin reklam stratejisini elden geçirmek için gerçek bir planı olmaması ve bu tweet’in bir hile olması tamamen muhtemeldir.

Şişirilmiş, anlatı odaklı sezon Super Bowl reklamları bizde. Belki M&M’s, Maya Rudolph’un eşitsizliği yok etmek için bir gökkuşağı çizgi film şekerleriyle birlik olduğu ve en sevdiğiniz Mars, Inc. Bu noktada bilmenin hiçbir yolu yok. Gizmodo, duyuruyla ilgili sorularla Mars’a ulaştı ve hemen yanıt alamadı.

Ancak bu M&M’in resmi tweet’ini göründüğü gibi alırsak: Tucker Carlson’ın çizgi film karakterlerinin cinsel çekiciliği üzerine yaptığı haçlı seferi, onlarca yıllık bir reklamcılık stratejisini alt üst etti. Hangisi vahşi.

Bunu okuyorsanız ve bir şekilde çevrimiçi değilseniz, o kadar hızlı olmayan bir tazeleme: Tucker Carlson, M&M’s hakkında konuşmak için ilk olarak Ocak 2022’de Fox News platformuna gitti. Çizgi film maskotlarının hafif yeniden tasarımıyla ilgili bir bölümde, şirketin yeşil ve kahverengi şeker ayakkabılarını değiştirme kararı. Bir güncellemenin parçası olarak yeşil M&M, diz boyu go-go botlar gibi görünen şeyleri düz spor ayakkabılara ve kahverengi olan daha kalın topuklu ayakkabılara dönüştürdü. Mars, Inc. bir şekilde “dahil”. Carlson’a göre, hareket “uyandırılan kalabalığa teslim olmak için hesaplandı.

Carlson, “M&M’ler, çizgi film karakterlerinin her biri son derece itici ve tamamen çift cinsiyetli olana kadar tatmin olmayacak – ta ki onlardan hiçbiriyle içki içmek istemeyeceğiniz ana kadar,” diye açıkladı Carlson. “Amaç bu. Tamamen kapatıldığında, eşitlik sağladık. Kazandılar,” diye ekledi – bir çizgi film şeker karakterine cinsel bir çekim duyduğunu etkili bir şekilde kabul ederek.

Bunu, Fox News sunucusunun turuncu M&M maskotuna kendi bakış açısını yansıttığı daha da tuhaf bir parça ile takip etti. “Belki de çevresinde gördüğü yeni çirkin ayakkabılardan hoşlanmıyordur,” dedi. “Belki de seksi botları beğenmiştir.”

Buradan, bir sel Bunu sağcı öfke izledi. M&M’ler tam olarak istediğini aldı ürünleriyle ilgili aramalarda belirgin bir artışla. Ve haber döngüsü devam etti.

Son zamanlarda, M&M’s sohbeti yeniden alevlendirdi bu ay yeni bir Purple sözcü şekerini tanıtarak – görünüşte dişi ve daha uzun fıstık M&M’lerinden biri. Ayrıca şirket, “tamamen kadınlardan oluşan” bir ürün pazarlamaya başladı. şeker paketi (okuma: yeşil, kahverengi ve mor). tahminen vardı karşılık gelen bir Tucker Carlson segmenti yeşil M&M’in cinselliği hakkında spekülasyon yaptığı bu konuda (dayalı 2015 marka gönderisi) ve mor şekere “büyük beden” ve “obez” diyor.

Şimdi, M&M’s her şeyden vazgeçtiğini söyledi. Carlson haklıydı, şirket kabul ediyor gibiydi. Uyanmış kalabalık çok ileri gitti. Çizgi film şekerleri, kırmızı kanlı Amerikalı erkeklerin standartlarına göre düzülebilir olmalıdır. Ve şirket birçok hatasını telafi etmek için “sevgili Maya Rudolph”u bir özür ödülü olarak sunuyor.

Ve dürüst olmak gerekirse, bundan daha fazla söylenecek bir şey yok. Öğleden sonramı bunun üzerine 700’den fazla kelime yazarak geçirdiğime inanamıyorum. Bundan çıkacak nihai haber, Mars, Inc. ve Fox News’in birbirlerinin arama sayılarını karşılıklı olarak artırmak için doğrudan iş birliği yaptıkları şeklinde olursa şaşırmam. Eğer bir bilgisayar simülasyonunda yaşıyoruzdaha az aptalca hale getirmek için birisi bir yazılım güncellemesi sunmalıdır.

genel-7