Square Enix, Final Fantasy 14 güncellemesi 9.87’yi bugün tüm platformlarda yayınladı. Bu, Omega Protokolü (Ultimate) patronunun yanı sıra yeni müzik ve öğeleri içerir. Aşağıdaki Final Fantasy 14 Ocak 24 yama notlarının tamamına göz atın.

Final Fantasy 14 Güncellemesi 9.87 Yama Notları | FF14 24 Ocak Yama Notları:

Üst düzey görev Omega Protokolü (Ultimate) eklendi.

Ya Omega’nın amansız testleri devam etseydi ve aradığı anlaşılmaz yanıtı verseydi?

Âşığın sözleri sizi bu senaryoyu hayal etmeye ─olmuş olabileceklerin ihtimalini düşünmeye- ve deneyi nihai sonucuna kadar takip etmeye davet ediyor.

Seviye Gereksinimi Savaş Öğrencisi veya Büyü seviye 90
Parti Büyüklüğü sekiz oyuncu
Zaman sınırı 120 dakika

Gereksinimler

Abyssos: The Eighth Circle (Savage)’ı tamamladıktan sonra, Level 90 Disciple of War or Magic olarak Eski Sharlayan’daki (X:12.7 Y:14.2) Gezgin Ozan ile konuşun.

Omega Protokolüne Girme (Ultimate)

Omega Protokolüne (Ultimate), yalnızca tamamı Abyssos: The Eighth Circle (Savage)’ı tamamlamış sekiz oyuncudan oluşan bir grup oluşturduktan sonra Raid Finder aracılığıyla erişilebilir.

Tamamlama Ödülü

Oyuncular, Omega Protokolünü (Ultimate) tamamladıktan sonra haftada bir kez ayrı bir ödül kazanabilir. O haftanın ödülünü henüz almamış olan oyuncular, grubun diğer üyeleri haftalık sıfırlamadan önce görevi tamamlamış olsalar bile ödülü talep edebilirler.

Ödül, nihai Omega silahları için Radz-at-Han’da (X:10.6 Y:10.0) Nesvaaz ile takas edilebilir.
* Ödül uygunluğu her Salı saat 12:00’de (PST) sıfırlanır.

Yeni öğeler eklendi.

* Yama 6.31’de eklenen öğeler daha sonraki bir tarihte listelenecektir.

Yeni başarılar ve unvanlar eklendi.

Yeni müzik eklendi.

 • Aşağıdaki sorunlar ele alınmıştır.
  • Yama 6.3’te uygulanan aşırı deneme sırasında, oyuncu kullanımının belirli düşman eylemleri tarafından kesintiye uğradığı bir sorun.
  • Baskın zindanı Alphascape V4.0 (Savage) sırasında patron eylemleri Diffuse Wave Cannon ve Oversampled Wave Cannon için etki alanlarının tam olarak görüntülenmediği bir sorun.
  • Savaşçı eylemi Shake It Off kullanılırken, belirli koşullar altında yalnızca kendini iyileştirirken geri kazanılan HP miktarının yanlış olduğu bir sorun.
  • Öne bakan bir koni veya düz çizgi etki alanına sahip eylemlerin, belirli koşullar altında infaz eden karakterin baktığı yönün yanı sıra seçilen hedefin yönüne vuracağı bir sorun.
  • Seagazer Shoals’ta Fisher’s Intuition’ı tetikleme koşullarının yanlış olduğu bir sorun.
  • Ada kutsal alanındaki bazı vahşi hayvanların, gerekli şartları yerine getirmesine rağmen belirli koşullar altında ortaya çıkmaması sorunu.
  • Güven penceresindeki sihir düğmelerinin seçilmesinin amaçlanan değişiklikleri uygulamamasına neden olan bir sorun.
  • Diğer küçük metin sorunları da ele alınmıştır.

Diğer çeşitli konular da ele alınmıştır.

 • Simgelerin, Omega Protokolü’nde (Ultimate) elde edilebilen gizemli/sihirdar ve bilgin silahlarıyla değiştirildiği bir sorun.

Kaynak: Son Fantezi 14oyun-6