Her gün 15:00 PST’de gelen kutunuza gönderilen TechCrunch’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin özetini almak için, abone olun.

İyi haftalar! TechCrunch’ın bunun dışında bir sürü harika haber bülteni olduğunu biliyor muydunuz? Ulaşıma meraklıysanız kaçırmayın Kirstenİstasyon. Greg Haftalık İncelememizi yazıyor (ile kyle şu anda Greg doğum iznindeyken dolduruyor); Sarah Apps haber bülteninde Bu Hafta; mary ann fintech haber bültenimiz olan The Interchange’i yazıyor; ve Darrell olan TechCrunch Podcast’i yapar biraz haftalık bir haber bülteni gibi, ama ön taraftakiler yerine kafanızın yan tarafındaki delikler için. Ve bundan daha fazlası var, o yüzden git onları yakala! — Christine ve hacı

TechCrunch İlk 3

  • Brian mükemmel MacBook’u bulmuş olabilir: Brian bize yeni Apple MacBook Pro 14 inç M2 Max’in tüm ayrıntılarını veriyor ve şöyle yazıyor: “Bu, MacBook Pro’daki ‘Pro’nun yeniden doğrulanması: tıknaz, ağır, son derece hızlı, bağlantı noktalarıyla dolu ve şirketin sunduğu en iyi şey.” Bu, “Mikey bunu seviyor!”un 2023 versiyonu olabilir. Bu sırada, Mat 2023 Mac Mini’yi “M2 Pro ile ciddi bir rakip” olarak nitelendiriyor.
  • Daha fazla işten çıkarma gibi görünüyor: Başka bir teknoloji şirketi, işe alım söz konusu olduğunda gözlerinin midesinden daha büyük olduğunu ortaya koyuyor. Bu kez, Spotify işleri kesen tek kişi, romain raporlar. Müzik akışı şirketi, yaklaşık 600 kişiyi veya işgücünün %6’sını işten çıkaracak.
  • Onlara ChatGPT’ye bir şey verin: Pek çok spekülasyondan sonra Microsoft, OpenAI’ye açıklanmayan milyarlarca yatırım yapacağını ve böylece şirketlerin ortaklığını genişleteceğini doğruladı. kyle daha fazla var.

Başlangıçlar ve VC

TechCrunch Live üçüncü sezonuna giriyor ve Mat açıkçası, gülünç bir şekilde bu yıl olaylara yeniden liderlik edeceği için heyecanlı. İlk etkinlik 1 Şubat 2023’te yapılacak ve şirketiniz A Serisi oluşturamazsa ne yapılacağı konusunda zamanında bir tartışma içerecek. İlk etkinlikte Cambly’den Sameer Shariff ve Benchmark’tan Sarah Tavel konuşuyor. aşağı!

Ve sizin için beş tane daha var:

Başarısızlıklar değerlidir IP: Girişiminizin olumsuz ticari sırlarını koruyun

Beyaz arka planda kahverengi kabuğu olan kırık bir yumurtanın yakın plan fotoğrafı.

Görsel Kaynakları: dem10 (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Patent başvuruları ve GitHub kod alanları fikri mülkiyetin bariz parçalarıdır, ancak her şirketin karşılaştığı utanç verici hatalar ve çıkmaz sokaklar da öyledir.

Farella Braun + Martel LLP’nin San Francisco’daki avukatları Eugene Y. Mar ve Thomas J. Pardini, rakiplerin başarısız A/B testlerinden, başarısız e-posta kampanyalarından ve boşa harcanan mühendislik döngülerinden çok şey öğrenebileceğini yazıyor.

Bu gönderide, ticari sırları tanımlamaya ve yönetmeye yönelik genel ipuçlarının yanı sıra “olumsuz bilgi birikiminizi” korumaya yönelik tavsiyeler sunuyorlar.

TC+ ekibinden üç kişi daha:

TechCrunch+ kurucuların ve startup ekiplerinin rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan kayıt olabilirsiniz. Yıllık abonelikte %15 indirim için “DC” kodunu kullanın!

Büyük Teknoloji A.Ş.

Salesforce tam da suya geri dönmenin güvenli olduğunu düşündüğü sırada, şirketin şimdi aktivist bir yatırımcısı geliyor ve milyarlarca dolarlık bir hisse alıyor. Ron Elliott Management, Salesforce ile çalışmayı dört gözle beklerken, bunun arkasında başka bir şey olabileceğini yazıyor: “Elliott, maliyetleri düşürmek ve hissedar değerini artırmak amacıyla şirketin çalışma şeklinde değişiklikler yapmak için genellikle bir şirkette hisse alır. Bazı durumlarda, CEO değişikliklerini zorlamaya ve hatta şirketi satmaya çalışıyor, ancak bu durumda bu daha az olası görünüyor. Sen yargıç ol.

Ve sizin için beş tane daha var:

genel-24