Sonic the Hedgehog’un orijinal tasarımcısına göre, Sonic’in görünüşü, tabii ki çok hızlı koşabilen, dikenli mavi saçlı genç bir çocuğun önceki tasarımından türetilmiştir.

Twitter’da Sonic sanatçısı ve tasarımcı Naoto Ohshima, Twin Stars adlı hiç piyasaya sürülmemiş bir oyunun konsept resmini ve bazı eski Sonic sanatlarını paylaştı. Oyunu “Rüya dünyasını Nightmare World’ün patronu ‘Thirteen’den koruyan ikiz kardeşler hakkında bir aksiyon oyunu” olarak tanımladı.

Konsept sanatında biri dikenli mavi saçlı, diğeri dikenli kızıl saçlı iki genç erkek çocuk yer alıyor. Arka plan, bir loop de loop ile tamamlanmış proto-Green Hill Zone’da koşan çocuklardan birini gösteriyor. Gökyüzünde, büyük bir burnu ve keskin dişleri olan tehditkar bir çizgi film yüzü var. Başka bir konsept sanat sayfası, hızlı koşan iki çocuğun yanında, bacakları ve gözleri olan bir top ve süslü eldivenleri olan goomba veya goblin benzeri küçük bir yaratık gibi çeşitli düşman türlerini gösteriyor.

Ohshima’nın paylaştığı Sonic konsept sanatı, Twin Stars sanatından birçok özelliği içeriyor. Gökyüzündeki tehditkar çizgi film yüzü de dahil olmak üzere birkaç düşman belirir. Sanat eserinde ayrıca Sonic’in asıl yayından çıkarılmış olan insan kız arkadaşı da yer alıyor.

SEGA’daki konsept sanatçıları, Blue Blur’da karar kılmadan önce bir maskotun birçok yinelemesinden geçti. Aslında, franchise kötü adamı Doctor Robotnik/Eggman aslında bir kahraman için bir tasarımdı. Özellikle İkiz Yıldızlar hakkında sorularınız varsa, Ohshima’nın bunları yukarıdaki Twitter başlığında yanıtlamış olma ihtimali yüksektir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1