Sundance Film Festivali jüri üyeleri, sinemanın altyazı cihazlarındaki bir aksaklık nedeniyle filmi izlemeden önce Cuma günü bir ABD Dramatik Yarışma başlığının gösteriminden ayrıldı, duruma aşina kaynaklar Hollywood Muhabiri.

Tarama sırasında Dergi DüşleriJonathan Majors’ın oynadığı, Elijah Bynum’un yönettiği filmde, jüri üyesi Marlee Matlin de dahil olmak üzere sağır ve işitme güçlüğü çeken tüm izleyicilere tipik olarak sağlanan cihazlar çalışmadı. Matlin ve diğer jüri üyeleri Jeremy O. Harris ve Eliza Hittman gösterimden çıktı.

O akşamın ilerleyen saatlerinde jüri üyeleri, altyazı cihazlarının düzgün çalıştığı farklı bir gösterime katıldı. görmeyi planlıyorlar Dergi Düşleri festivale göre daha sonra.

Jüri üyeleri tarafından elde edilen bir mektup gönderdiler. THRyarışma başlıkları için açık altyazı eksikliğini eleştiren festival film yapımcılarına.

Mesajda, “Hepimiz bağımsız filmleri ve hayatlarını bu filmleri yapmaya adayanları kutlamak için Utah’a gittik.” “Filmleri seven ve onlar için birlikte tezahürat yapan başkalarıyla aynı odada oturmak heyecan verici ve Sundance, çeşitli kariyerlerimiz boyunca her birimiz için bunu yapmak için önemli bir yer oldu. ABD bağımsız sinema hareketi, filmi yalnızca aramızda en ayrıcalıklı olanlar için değil, herkes için erişilebilir kılmanın bir yolu olarak başladı. Jüri olarak, hepinizin bu filmleri yapmak için verdiğiniz emeği kutlama yeteneğimiz, üçümüzün de erişemeyeceği gerçeğiyle sekteye uğradı.”

Sundance Enstitüsü CEO’su Joana Vicente, durumla ilgili yaptığı açıklamada, festivalin erişilebilirlik çalışmalarının “sürekli geliştiğini” ve geri bildirimlerin takdir edildiğini söyledi. Kısmen, “Ekibimiz bu alanda çok çalışıyor ancak her zaman yapacak daha çok iş var” dedi. “Öğrenirken ve toplumu genel olarak düşünürken hepimizin hala daha fazlasını yapması gerekiyor.”sinema-2