Oyun akışı hizmeti Google Stadia’nın bir hafta içinde kapanmasıyla, Destiny 2 sonunda Stadia sunucularının fişini çekti. Destiny 2 Stadia oyuncuları artık oyuna akış hizmeti aracılığıyla erişemeyecek.

Neyse ki bu, henüz Stadia oynanışındaki karakterlerin silindiği anlamına gelmiyor. Çapraz Kaydetmeyi ayarlayarak karakterlerinizi yine de kaydedebilirsiniz. tam burada.

Önemli hatırlatma: 18 Ocak 2023 tarihinden önce Çapraz Kayıt kurulumunun yapılmaması, oyuncuların erişimini kaybetmesine neden olur karakterlerine, öğelerine, amblemlerine, Bungie.net hesabına ve Season Pass’lere erişim gibi Eververse satın alımlarına.

Cross Save, Destiny 2 oyuncularının aynı karakteri birden fazla platform üzerinden kullanmasına izin veren bir özelliktir. Dolayısıyla, masaüstünüzde oynuyorsanız ancak koltuğa geçip PS5’inizle rahatlamak istiyorsanız, bunu aynı Guardian’a bağlı kalarak yapabilirsiniz. Çapraz Kaydetmeyi ayarlamak, Stadia karakterlerini Bungie sunucularına etkili bir şekilde kaydederek Guardian’ınızı gelecekte başka bir platformda kullanmanızı sağlar.

Yine de bir sorun var: Çapraz Kaydetmeyi ayarlamak için çok uzun zamanınız yok. Bu yöntem, yalnızca Stadia’nın tamamen kapatılacağı 18 Ocak tarihine kadar kullanılabilir. Bu noktada Koruyucularınız sonsuza kadar kaybolacak. Bu nedenle, Stadia karakterinizin ilerlemesini önemsiyorsanız, gününüze biraz zaman ayırdığınızdan ve Çapraz Kaydetmeyi ayarladığınızdan emin olun.

Ayrıca, Cross Save’i etkinleştirdikten sonra birincil hesabı Google Stadia olan oyuncuların hiçbir koşulda Cross Save’i devre dışı bırakmaması gerektiğini belirtmekte fayda var. Bunu yapmak, karakterlerinize erişiminizi kaybetmenize neden olur. İdeal değil ama hiç ilerleme kaydedilmemesinden daha iyidir.

Bu konuyla ilgili tam destek makalesine şu adresten göz atabilirsiniz: Bungie’nin web sitesi. Destiny 2 şu anda PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC’de mevcut (güle güle, Stadia).oyun-6