Dolandırıcıların, birkaç haftadır çevrimiçi bir sansasyon yaratan ChatGPT AI metin oluşturucunun popülaritesinden yararlanmaya çalıştıkları anlaşılıyor.

OpenAI tarafından geliştirilen tamamen ücretsiz tarayıcı tabanlı platform, internet alanında konuşuldu ve size basit bir komuta veya sorguya ayrıntılı, insan benzeri bir yanıt vererek çalışıyor ve Google arama motorunun potansiyel halefi olarak görülüyor.

Bununla birlikte, hain oyuncular, platformun akıllı telefonlar için sürümlerini denemek ve pazarlamak için şimdiden mobil uygulama mağazalarına yöneldi. Gizmodo.

Özellikle, “ChatGPT Chat GPT AI With GPT-3” adlı bir uygulama, üç günlük bir deneme süresinin ardından haftalık 8 ABD Doları gibi fahiş bir abonelik fiyatıyla Apple App Store’da ortaya çıktı. Ayrıca, yayın notlarına göre haftalık maliyetten bile daha pahalı olan aylık 50 ABD doları abonelik ödeme seçeneğiniz de vardır.

Maliyetine ve uygulamanın OpenAI ile bağlantısı olmamasına rağmen, taklitçi platform, Apple App Store’un üretkenlik kategorisinde indirilenler arasında popüler olduğunu kanıtladı ve Google Docs’un önünde beşinci sırada yer aldı. Uygulama ayrıca 13.000’den fazla puanla 5 üzerinden 4,6 puan aldı ve güvenilirliğini artırmak için orijinal ChatGPT logosunu kullanıyor. TechCrunch ayrıca Google’ın Play Store’unda görünen sahte bir metin üreteci olduğu bildirildi, ancak 100.000 indirmeye ulaşamadan kaldırıldı.

ChatGPT kopyası, medyanın ilgisini çektiğinden beri Apple App Store’dan kaldırıldı; ancak birçoğu, şirketin uygulama inceleme sürecini en başta nasıl geçtiğini merak etti. Göre MacSöylentileruygulama üç hafta önce kullanıma sunuldu ve kalitesi hakkında bu kadar çok puan ve yorum toplamak için bolca zamanı oldu.

Pek çok kullanıcı, ChatGPT’nin tarayıcı sürümüyle ilgili görülen aynı şikayetlerden birkaçını bildirdi; buna, sohbet robotunun bir sorguya yanıt olarak tam olarak doğru olmayan bilgileri doldurması da dahildir. Ek olarak, kullanıcılar fiyata, destek ekibinin eksikliğine ve çok fazla bildirim göndermeye itiraz ettiler.

En önemlisi, ChatGPT’nin web’de bulunan gerçek sürümünün kullanımı tamamen ücretsizdir, bu nedenle şu anda ayrı bir abonelik için ödeme yapmak için hiçbir neden yoktur.

Ancak bunun nedeni, zaman zaman “kapasitesinde” olan ve insanları erişim elde etmek için beklemeye zorlayan ChatGPT’yi çevreleyen genel heyecan olabilir. İnsanlar hattı kesmeye çalışmanın bir yolu olarak uygulama için ödeme yapmaya karar vermiş olabilir.

Bu özel ChatGPT mobil uygulamasının destanı sona ermiş olsa da, gelecekte resmi bir OpenAI iOS uygulaması olacağına dair söylentiler var. girişim kapitalisti ve podcaster, Jason Calacanis kısa süre önce bir LinkedIn gönderisinde paylaştı uygulamanın beta sürümüne erişim elde ettiğini ancak daha fazla ayrıntı paylaşmadığını söyledi.

Şimdilik, akıllı telefonunuzdan ChatGPT’ye erişmenin en kolay yolu, AI metin oluşturucuyu mobil tarayıcınıza yüklemektir.
genel-19