Enflasyon Düşüşü Yasa, ABD temiz enerji üretimine yatırımı açıkça başlattı. Geçen yıl, otomobil üreticileri ve pil üreticileri ABD’de elektrikli araç üretimini artırmak için on milyarlarca dolar harcayacaklarını açıkladılar. Şimdi sıra güneşte.

Bugün, Koreli güneş enerjisi üreticisi Hanwha Qcells ilan edildi Gürcistan’da yeni bir tesis inşa etmek ve mevcut olanı genişletmek için 2,5 milyar dolar harcayacağını söyledi.

Yeni tesis yılda 3,3 gigawatt güneş paneli üretecek. Bu, mevcut ABD talebinin yaklaşık beşte birini karşılamak için yeterli. Diğer tesisteki genişleme, 2 gigawatt kapasite daha ekleyecektir. Tamamlandığında, Qcells’in Georgia tesisleri 2.500 kişiye istihdam sağlayacak ve 8,4 gigawatt güneş paneli üretme kapasitesine sahip olacak ve Peach State’in güneş enerjisi üretiminde lider statüsünü pekiştirecek.

Qcells’in yeni kampüsü de sadece bir son montaj tesisi olmayacak. Polisilikonun külçe haline getirilmesinden, külçelerin dilimlere dilimlenmesine, gofretlerin hücrelere dönüştürülmesine ve hücrelerin panellere paketlenmesine kadar hemen hemen her şeyin üstesinden gelebilir. ABD’de nadiren görülen bir dikey entegrasyon düzeyidir.genel-24