Apple’ın Windows için Müzik ve TV uygulamaları, uygulamaların önizleme sürümlerinin Microsoft Store’da keşfedilmesiyle ortaya çıktı. Doğrulayıcı (üzerinden MacSöylentiler). Geçtiğimiz Ekim ayında Microsoft, kullanıcıların eski iTunes uygulamasını ve Apple TV web oynatıcısını nihayet macOS’ta yerleşik deneyime daha yakın yerel yazılımlar için bırakmalarına izin vererek platforma geldiklerini duyurdu.

Ayrıca, şu anda Windows’ta iTunes ve Mac’te Finder tarafından yürütülen işlevsellik olan iPod’lar ve iPad’ler gibi şeyleri yönetmenize ve eşzamanlamanıza izin vermesi amaçlanan Apple Devices adlı bir uygulamanın üçüncü bir önizlemesi var. Ayrıca, görünüşe göre, Reality OS ve xrOS’a bazı referanslar içerirApple’ın sanal gerçeklik kulaklığıyla ilişkilendirildiği bildirilen iki kod adı.

TV uygulaması, macOS’taki sürüme benzer, ancak farklı bölümlere üstteki sekmeler yerine yan taraftaki bir liste aracılığıyla erişirsiniz. Bunu kullanarak Apple TV Plus şovlarını ve iTunes’dan satın aldığım filmleri izleyebildim; hatta bir mini oyuncu modu bile vardı. Müzik uygulaması, macOS sürümüne benzer, ancak iTunes mağazasına erişmek her zamankinden biraz daha zor.

2 sınır Windows 11 çalıştıran personel, aşağıdakileri kullanarak uygulamaları yükleyip çalıştırabildi: Doğrulayıcı‘nin bağlantıları. Bunları buradan kendiniz indirebilirsiniz: Apple Müzik, Apple TV, Apple Cihazları.

Uygulamaları ilk kez açtığınızda, onları kullanırsanız iTunes’un çalışmayı durduracağı ve geri getirmek için önizlemeleri kaldırmanız gerekeceği konusunda uyarıyorlar. Görünüşe göre Müzik uygulaması, müziğimi ve ayarlarımı iTunes’dan getirdi, ancak kesinlikle bir iPod’u eşzamanlamanız gerekiyorsa, Apple Devices uygulaması önizlemeden çıkana kadar bu uygulamaları denemeye değer olabilir. MacSöylentiler ayrıca işaret ediyor podcast’leri ve sesli kitapları yönetmek veya dinlemek için Windows için iTunes’u kullanırsanız, bunu ertelemek isteyebilirsiniz.

Şimdiye kadar, önizlemeler beklediğim birçok temel işlevsellik ile çoğunlukla kararlı görünüyor, ancak uygulamalar “tüm özelliklerin beklendiği gibi çalışmayabileceğini” söylüyor.genel-2