Ne bilmek istiyorsun

  • Oyun yayıncısı Ubisoft, 2022-23 mali yılı için genel iş stratejisi ve mali hedefleri için bir güncelleme yayınladı.
  • Temmuz 2022’de iptal edilen dört oyuna ek olarak, duyurulmamış üç oyun daha iptal edildi.
  • Şirket ayrıca önümüzdeki iki yıl içinde işletme maliyetlerini 200 milyon Euro’nun üzerinde azaltmak için Ar-Ge maliyetlerinde ve yeniden yapılandırmada 500 milyon Euro’yu amorti ediyor.
  • Ubisoft, bu finansal zorluklarla mücadeleye yardımcı olmak için en büyük markalarının ve canlı hizmet oyunlarının uzun vadeli büyümesine yatırım yapıyor.

Ubisoft, Assassin’s Creed, Far Cry ve Tom Clancy video oyunları ailesinde çok sayıda önemli marka ve franchise ile dünyanın en büyük oyun yayıncılarından biridir. Ancak şirket, son birkaç yılda beklentileri karşılamakta zorlandı ve devam eden ekonomik zorluklar, şirketin iş stratejisinde ve mali yıl için finansal hedeflerinde büyük değişiklikler duyurmasına neden oldu.

Yeni ilan edildi basın bülteni (yeni sekmede açılır)Ubisoft, uzun vadeli büyüme için yenilenen planlarını ve şirketin maliyetleri azaltmak ve beklenenden daha düşük performansla mücadele etmek için kısa vadede aldığı hamleleri detaylandırdı. En önemlisi, Mario + Rabbids Sparks of Hope ve Just Dance 2023, tatiller boyunca ve Ocak ayının başında “beklenenden şaşırtıcı derecede yavaş” satışlarla karşılandı. Ubisoft’un en büyük markaları için uzun ömürlü canlı hizmet oyunlarına son dört yılda yapılan büyük yatırımlar henüz meyvesini vermedi.genel-20