Microsoft, ABD’li çalışanlarına sınırsız izin veriyor. Duyuru, Microsoft’un insan kaynakları sorumlusu Kathleen Hogan tarafından çalışanlara gönderilen bir e-posta ile bugün Microsoft tarafından görülen bir notta yapıldı. Sınır. Microsoft, sınırsız izin süresini “İhtiyari İzin” olarak adlandırıyor ve bu, tüm maaşlı ABD çalışanları için geçerli olacak.

Hogan dahili notta “İşlerimizi nasıl, ne zaman ve nerede yaptığımız önemli ölçüde değişti” diye açıklıyor. “Dönüşürken, tatil politikamızı daha esnek bir modele modernize etmek doğal bir sonraki adımdı.”

Değişiklikler 16 Ocak’ta başlayacak ve yeni Microsoft çalışanlarının bile artık tatil zamanı biriktirmek için beklemesine gerek kalmayacağı anlamına geliyor. Microsoft, bu yeni sınırsız izin ilkesinin yanı sıra 10 kurumsal tatil, izin, hastalık ve akıl sağlığı izni ve jüri görevi veya ölüm nedeniyle izin sunacak. Kullanılmayan tatil bakiyesi olan çalışanlar, Nisan ayında bir kereye mahsus ödeme alacak.

Microsoft’taki saatlik çalışanlara ve ABD dışındaki çalışanlara sınırsız izin sunulmayacak. Microsoft, federal ve eyalet ücret ve saat yasalarının saatlik çalışanlara sınırsız izin sunmayı zorlaştırdığını ve ABD dışındaki kişilerin diğer ülkelerdeki farklı yasa ve yönetmelikler nedeniyle mevcut tatil avantajlarını koruyacaklarını söylüyor.

Microsoft kesinlikle sınırsız izin alan ilk büyük teknoloji şirketi değil. Salesforce, Microsoft’a ait LinkedIn, Oracle ve Netflix, çalışanlar için benzer sınırsız izin politikaları sunar. Yeni politika, Microsoft’un daha fazla çalışanın kalıcı olarak evden çalışmasına izin vermesi ve şirketin çalışanlar için 1.500 $’lık pandemi ikramiyesini takip ediyor.genel-2