Google, Fuşya İşletim Sistemi önceden yüklenmiş olarak gelen yeni bir ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir. Planlar, Fuşya ile çalışan ilk cihazın bu yıl en kısa sürede piyasaya sürülebileceğini ima eden, artık silinmiş bir dahili şirket belgesinde gösterildi.

Daha önce Google tarafından kullanılan Cast OS, son birkaç yılda hem orijinal Nest Hub hem de Nest Hub Max’te Google’ın kendi geliştirdiği Fuchsia işletim sistemiyle değiştirildi. Bununla birlikte, henüz Fuchsia’ya güncellenmemiş epeyce başka Google cihazı olmasına rağmen, bir sonraki mantıklı adımın, Fuchsia’yı kutudan çıkar çıkmaz kendi başına çalıştırabilen yeni bir Google cihazı olması bekleniyor. planlanan bir projenin açıklaması bir hafta önce Fuchsia geliştiricileri tarafından sunuldu ve 9to5Google sonunda özel hale getirilmeden önce görüntüleyebildi. Belge, bir cihazın özelliklerini yönetmeyi ve kontrol etmeyi çok daha basit hale getirecek olan Fuchsia’ya JavaScript geliştirme desteğinin ekleneceğini belirtti.

Bu erken çalışma, özellikle bu cihazların üretildiği ve test edildiği “fabrikaları” desteklemek için yapılıyor. İşte metinde bulunanlardan bazı parçalar:

Yukarıdakilere dayanarak, çok yakın bir gelecekte Fuchsia tarafından desteklenen bir cihaz oluşturulacağından, son teslim tarihini karşılamak için Fuchsia’nın JavaScript desteğinin 2023’ün ilk yarısında tamamlanması gerektiği anlaşılıyor. Bununla birlikte, soru hangi cihaz olacak? Geçtiğimiz birkaç ayda, kaynak kodunda bunun hoparlör donanımlı bir cihaz olabileceğine dair söylentiler ve göstergeler vardı.

Durum buysa, bu cihazın potansiyel olarak Google I/O’da tanıtılan ve duyurulan yaklaşmakta olan Pixel Tablet ve yuvası olabileceğini tahmin etmek çılgınca olmaz. Kullanıcılar tarafından hiç fark edilmek istenmese de, Cast OS’den Fuchsia’ya yükseltme, konuşulacak göze çarpan öne bakan özellikler olmadığı için bir gizem olmaya devam ediyor. Ancak, değeri ne olursa olsun, daha yeni bir kod, açık kaynak ve Linux tabanlı değil.telefon-1