10 Ocak Salı günü MG Motors India, sürükleyici bir 3D ve genişletilmiş gerçeklik (XR) teknoloji şirketi olan Metadome ile ortaklaşa metaverse’de Auto Expo 2023 pavyonunu kurduğunu söyledi. Otomobil markasının MGverse olarak adlandırılan metaverse’si, insanların Auto Expo 2023 etkinliğindeki pavyonunu tamamen işlevsel bir sanal evrende evlerinin rahatlığında ziyaret etmelerine olanak tanıyacak. Ziyaretçiler, dijital avatarlar olarak MGverse’te MG araçlarını kişiselleştirebilecek ve aynı zamanda araba alımlarını da sonuçlandırabilecek.

MG Motors India, metaverse’e girerek yeni nesil teknoloji meraklısı araba tutkunlarından oluşan bir müşteri kitlesine ulaşmayı hedefliyor.

MG Motor Ticari Direktörü Gaurav Gupta, “Çevrimiçi hareket eden otomotiv satın alma yolculuğu ve dijital ürünler ile marka deneyimlerini her zamankinden daha fazla talep eden yeni çağ müşterileri ile türünün ilk örneği olan MGverse, sürükleyici müşteri deneyimlerinde yeni bir çağ yaratıyor” dedi. Hindistan, yaptığı açıklamada.

Şirket, makyajlı 2023 MG Hector’u sergileyeceği MGverse’deki Auto Expo için pavyonunun sanal bir ayna ayarını yarattı.

Müşteriler ayrıca Air EV, MG4 EV, MG5 EV ve MG Marvel R EV gibi diğer MG araba modellerine de göz atabilecekler, 12 Ocak’ta Delhi’de canlı yayına girmesi planlanan etkinlikte de sergilenecek.

Otomobil üreticisi, geçen yıl Haziran ayında MGverse metaverse’i başlatmıştı.

Platforma diğer web tarayıcılarının yanı sıra mobil cihazlardan da erişilebiliyor ve şirket, evde ve bayilerde daha gerçekçi bir deneyim sağlamak için Sanal Gerçeklik (VR) kulaklıkları için de benzer deneyimler sunmayı planlıyor.

Otomobil üreticileri arasında metaverse’ye olan ilgi bir süredir artıyor.

Ford’un yanı sıra Nissan ve Toyota da sektöre girdi.

Otomobil endüstrisinden daha fazla şirketin önümüzdeki aylarda metaevrene girmesi bekleniyor.

Nvidia’ya göre, metaverse teknolojisinin bu yıldan başlayarak otomotiv endüstrisindeki gelecek trendleri yönlendirmesi bekleniyor.

Teknoloji firması, “Tam aslına uygun, gerçek zamanlı araba konfigüratörleri, araçların 3B simülasyonları, artırılmış gerçeklikte gösteriler ve sanal test sürüşlerinin tümü, aracı müşteriye getirmeye yardımcı oluyor” dedi. dedim resmi bir yazıda.

Araştırma raporlarına göre, metaverse için pazar fırsatı önümüzdeki iki yıl içinde 800 milyar dolara (kabaca 59.58.700 Rs) ulaşabilir. tavsiye etmek tahmin etmek.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8