Google Dokümanlar yazdırılamayan karakterlerin görünürlüğünü artırdı. işbirliği aracıboşluklar, sekmeler ve kesmeler dahil olmak üzere, kullanıcıların bunları daha kolay ayırt etmesine olanak tanır.

Özellik, bir duyuru (yeni sekmede açılır) Google Workspace Updates blogundaki bir gönderide satır, paragraf, bölüm, sayfa ve sütun sonları için işaretçiler içerir ve Google Dokümanlar’ın belge görünümündeki Görünüm menüsünden etkinleştirilebilir.

Bu özellik, tüm Google Workspace ve eski G Suite müşterilerinin yanı sıra kişisel Google hesaplarına sahip olanların kullanımına sunulmuştur.

Google Dokümanlar yetişiyor

tarafından bildirildiği gibi Sınır (yeni sekmede açılır)yazdırılmayan karakter için işaretçiler temel gibi görünse de ve isteğe bağlı özellik (yeni sekmede açılır)kullanıcılar şimdiye kadar güvenmek zorundaydı “Göster” gibi üçüncü taraf eklentileri (yeni sekmede açılır) benzer işlevsellik için.

Ancak, Google Dokümanlar’daki bu makaleyi Google Workspace hesabımda hazırladığımı ve şu anda burada veya kişisel Google hesabımda “yazdırılmayan karakterleri göster” menü seçeneğine erişimim olmadığını belirtmekte fayda var. özelliğin herkese görünmesi biraz zaman alabilir.

Bu genellikle Google için standart bir uygulamadır. Teknoloji devi yaptığı duyuruda, kullanıcılara özellik sunumları için Hızlı Sürüm kanalına kayıtlı kuruluşlar için 9 Ocak 2023’ten itibaren 15 günlük ve Planlanmış Sürüm kanalındaki kuruluşlar için 23 Ocak 2023’ten itibaren 15 günlük bir aşamalı sunum beklemelerini söyledi.

Bazı kullanıcılar herhangi bir gecikme konusunda çok telaşlı olmayabilirken, örneğin benim gibi Google’ın ücretsiz kelime işlemci Bağlantılar içeren bir kopya oluşturmak ve bu bağlantıları hatalı boşluklardan uzak tutmak isteyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.genel-6