Broadcom haksız uygulamaları ele alıyor, 15,8 milyon dolar değerinde önlemler öneriyor

Güney Kore antitröst düzenleyicisi, ABD’li yonga üreticisi Broadcom’un rekabet yasasını ihlal ettiği iddiasıyla ilgili endişeleri gidermek için 20 milyar won (15.8 milyon $) değerinde program teklif ettiğini söyledi.

bu Adil Ticaret Komisyonu (FTC), Broadcom’un baskı yaparak yerel yasaları ihlal ettiği iddialarını araştırıyor. SAMSUNG Electronics Co., akıllı cihaz parçalarının tedariki için uzun vadeli sözleşmeler imzalayacak.

Yonhap haber ajansının bildirdiğine göre düzenleyici, Broadcom’un sevkiyatları ve teknoloji desteğini kesme kabiliyetiyle ortağını sözleşme imzalamaya zorlamak için konumunu kötüye kullandığına inanıyordu.

Ayrıca Oku

61 milyar VMware anlaşmasının AB tarafından erken onaylanması konusunda Broadcom bankacılığı
Broadcomamp39s, İngiltere regülatöramp39s radarında VMware için 61 milyarlık anlaşma

Geçen yıl Broadcom, küçük ve orta ölçekli işletmelere yardımcı olmak için politikalarını gözden geçirmeyi ve projeleri hayata geçirmeyi içerecek gönüllü düzeltici önlemler alacağı konusunda ısrar etti.

Güney Kore yasaları, rekabete aykırı uygulamalarla suçlanan bir şirketin, bu uygulamaların ülkenin rekabet yasasını ihlal edip etmediğini müzakere etmeden bir düzeltme planı belirtmesine izin verir. Bu hamle ile davanın süratle çözüme kavuşturulması ve hukuki yollara başvurmadan tüketicinin mağduriyetinin giderilmesi amaçlanıyor.

Teklif kapsamında ABD’li yonga üreticisi, iş ortaklarının bileşenleri seçme veya rakipleriyle ticaret yapma haklarını sınırlamaktan kaçınma sözü verdi.

Şirket, Mart 2020’den Temmuz 2021’e kadar Samsung tarafından satın alınan bileşenler için üç yıllık garanti hizmeti sunacağını sözlerine ekledi. Bu tür parçaların takıldığı akıllı telefonlar arasında Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy S22 yer alıyor.

Broadcom ayrıca bir rekabet uyum görevlisi çalıştırmayı ve “Rıza” adını verdiği şeyi oluşturmayı planlıyor. Sipariş Takibi” gönüllü düzeltici önlemlerini takip etmek.

20 milyar won değerindeki projelere gelince, Broadcom Kore Yarı İletken Endüstrisi Derneği çip uzmanlarını teşvik etmek ve fabrikasyon şirketleri desteklemek için fonu bağımsız olarak kullanır.

FTC, Broadcom’un teklifi hakkında ilgili taraflardan 18 Şubat Salı’ya kadar 40 gün boyunca görüş toplamayı planlıyor.

2021’de FTC onayladı Elma Kore’nin rekabete aykırı iş uygulamalarını düzeltme önerisi ve programları başlatma 100 milyar won değerinde. Hareket, Apple’ın ülkenin mobil operatörlerini iPhone’ları için televizyon reklamları ve garanti hizmeti masraflarını ödemeye zorladığı için ateş altında kalmasından sonra geldi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9