Samsung Galaxy Tab A8 serisinin hem LTE hem de Wi-Fi sürümleri için Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini aldığı bildiriliyor. Galaxy Tab A8 Wi-fi için One UI 5.0 güncellemesi, Romanya, Lüksemburg, Polonya, Slovenya, İspanya ve daha fazlasını içeren Avrupa’da kullanıma sunuluyor. Hindistan’da, güncelleme Galaxy Tab A8 LTE modeline yayılıyor. Tabletin LTE sürümü, diğer birçok pazarda da işletim sistemi güncellemesini alıyor. Güncelleme, yeni özellikler, daha temiz bir tasarım ve performans iyileştirmeleri getiriyor. Galaxy Tab A8, Ocak 2022’de yerleşik Android 11 ile Hindistan’da piyasaya sürüldü.

göre bir raporlamak SamMobile tarafından geliştirilen Samsung Galaxy Tab A8 Wi-Fi modeli şu anda Romanya, Lüksemburg, Polonya, Slovenya, İspanya, İngiltere, Macaristan, Hollanda, Avusturya, Çek Cumhuriyeti gibi Avrupa ülkelerinde Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini alıyor. Cumhuriyet, Yunanistan, Baltık ve İskandinav ülkeleri, İsviçre, Slovakya, İtalya ve daha fazlası. Rapora göre Galaxy Tab A8’in en son işletim sistemi güncellemesi, Avrupa’da X205XXU1CVL6 aygıt yazılımı sürümüyle birlikte geliyor.

Benzer şekilde, Hindistan’daki Galaxy Tab A8 LTE modeli X205XXU1CVL5 donanım yazılımı sürümüyle birlikte One UI 5.0 alıyor. Güncellemenin daha iyi performans, yeni bir kullanıcı arayüzü tasarımı, Ayarlar uygulamasında biraz yeniden tasarlanmış öğelerin yanı sıra gelişmiş gizlilik ve güvenlik getireceği söyleniyor. Ayrıca, yeni çoklu pencere hareketleri aracılığıyla çoklu görev özelliklerine ve yeni kullanışlı görev çubuğuna erişime sahip olacak.

Kullanıcılar, Ayarlar > Yazılım güncelleme > İndir ve yükle seçeneğine giderek güncellemenin Samsung Galaxy Tab A8’lerinde olup olmadığını manuel olarak kontrol edebilir.

Bu arada, Samsung’un Hindistan pazarına yeni bir Galaxy A serisi akıllı telefon – Galaxy A14 (söylentilere göre) getirmeyi planladığı bildiriliyor. Yaklaşan akıllı telefonun tam takma adları hakkında resmi bir açıklama olmamasına rağmen, Hindistan’a özgü varyantın iddia edilen bir tanıtım görseli sızdırıldı. Uçlu görüntü, Galaxy A14 Indian varyantının Exynos 1330 SoC ve Mediatek Dimensity 700 SoC destekli modellerle gelebileceğini gösteriyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8