Uçan arabalar artık bir bilimkurgu konusu değil. Aska sayesinde onları beklediğimizden daha erken alabiliriz.

göre bir CNET raporuAska, A5’i “bir ay içinde” sergilemeye ve bir tane satın almaya hazırlanıyor ve bu size 5.000 Dolar ile 789.000 Dolar’a mal olacak. Depozito. Araç, bir helikoptere benzeyen, tepesinde pervaneli bir SUV ile yaklaşık aynı boyuttadır ve geleneksel bir park alanına sığar. Ancak A5’in havalanıp inebilmesi için aracın helikopter pisti büyüklüğünde bir alana ihtiyacı var.

A5, birinci sınıf benzin kullanan bir gaz motoru tarafından desteklenen elektrikli pillerle çalışır. Benzinli motoru sayesinde A5, 50 mil daha menzil kat edebilir ve evde veya bir EV istasyonunda şarj edilebilir. Şu anda, A5 maksimum 150 mph hıza ulaşabiliyor ve tek bir şarjla 250 mile kadar seyahat edebiliyor.

Şu an itibariyle, Aska A5’in uçmak için bir pilota ihtiyacı var, ancak kurucu ortak ve CEO Aska Kaplinsky, hava çarpışmalarını önlemeye yardımcı olmak için A5’in 2030 yılına kadar tamamen otonom olmasını bekliyor. Aska, uzun yolculukların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için 2026’da bir araç paylaşım hizmeti başlatmayı hedefliyor. İnsanların büyük şehirlerden uzaklaşmasına ve sahip oldukları araç sayısını azaltmalarına yardımcı olmak.

Aska şu anda ayda bir ila iki A5 üretse de, arabayı trafiğe çıkmak için yasal hale getirmek için Federal Havacılık İdaresi ve diğer kurumlar tarafından onaylanmaları gerekiyor.

Daha fazla GameSpot haberi için şu hikayelere göz atın:

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1