unvan için yarış 2023’teki en iyi bütçeli telefon, yılın ilk aşamalarından itibaren Samsung Galaxy A14 5G ile resmi olarak ısınıyor (ve şaşırtıcı bir şekilde ihtiyatlı bir şekilde) bugün bir yolda açıldı AT&T aracılığıyla ABD sürümü en kısa sürede önümüzdeki hafta.

uluslararası varlığına rağmen, Galaxy A04 modeli, bu muhtemelen endüstri lideri üreticisinin bu yıl Amerika kıyılarına getireceği A ailesinin en mütevazi üyesi olmaya devam edecek, bu nedenle AT&T abonelerinin aylık 2 ABD doları gibi mütevazi bir masraf beklediğini duymak kesinlikle güzel (faturadan sonra) krediler) 13 Ocak’tan itibaren.
Ahizenin 200 $’lık tam perakende fiyatı da tartışmasız kötü değil, özellikle de düşündüğünüzde Galaxy A13 5G, Amerika’da ticari çıkışını bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce 249,99 dolardan yaptı. Söz konusu 6,5 inçlik önceki modelle karşılaştırıldığında, 6,6 inçlik Galaxy A14 5G doğal olarak biraz daha büyük ve çok daha önemlisi önemli ölçüde daha keskin.
Evet, pazarlık avcıları, Samsung, tartışmasız yetersiz kalan HD+ ekran çözünürlüğünü, kabaca 2400 x 1080 piksel sayısı belirleyen çok daha kabul edilebilir bir FHD+ işaretine yükseltiyor. resmi A14 5G özellik sayfası yenileme hızından bahsetmez, dikkat edin, ancak tüm söylentiler (ve sağduyu) 90Hz yönüne işaret ediyor, bu nedenle 60Hz’e düşme konusunda özellikle endişelenmek için gerçek bir neden yok.

A13 5G’ye göre diğer tek önemli gelişme, A14 5G’nin aynı eski 50 + 2 + 2MP üçlü arka atıcı sistemine ek olarak 5.000 mAh pil ve 6 GB’a kadar RAM sayısı ile eşleştirilmiş 13 MP ön kamerayı benimsediğini görüyor. 128 gigabayt dahili depolama alanı, görünüşe göre değişmemiş olan önemli ayrıntılardan sadece birkaçı.

Tabii ki, yukarıda bahsedilen ultra uygun fiyatlı AT&T modeli neredeyse kesinlikle 4 gig bellek ve 64 GB yerel dijital istifleme odası içeriyor, bu da gerçekten yeterince ucuz olup olmadığını merak etmemize neden oluyor.
Galaxy A14 5G’nin biraz daha pahalı olana karşı kafa kafaya mücadele ettiği şüphesiz önemli bir şey OnePlus Nord N20 5G veya Moto G Stylus (2022), önceden yüklenmiş Android 13 ile başlayan ve muhtemelen en az iki garantili (ve zamanında) büyük işletim sistemi güncellemesiyle devam eden Samsung’un kesinlikle rakipsiz yazılım desteğidir.telefon-1