Cooler Master, tipik mid-tower bilgisayarlardan modlanmış bilgisayarları temel alan kasalara sahip PC’lere kadar uzanan bir dizi sistemle önceden oluşturulmuş masaüstü bilgisayarlar dünyasına katılıyor. Henüz fiyatlandırma mevcut değil.

En standart sistem, kod adı Cooling X olan ve 2023’ün 2. Çeyreğinde piyasaya sürülecek. Ryzen 9 5950X ve AMD Radeon 6800XT dahil olmak üzere AMD’nin son nesil bileşenleriyle teknik olarak biraz geride kaldı. Diğer özellikler arasında 64 GB’a kadar DDR4-3200 RAM, 4 TB’a kadar m.2 SSD depolama ve Cooler Master’ın kendi V850 SFX Gold güç kaynağı yer alır. Cooler Master’ın özellikleri piyasaya sürülmeden önce daha yeni bir şeyle değiştirebileceğini merak etmek (hatta ummak) gerekir.

Cooler Master PC'ler

(İmaj kredisi: Cooler Master)

Cooler Master’ın Cooling X ile öne sürdüğü şey, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, parçalar için soğutma çözümüdür. Hem CPU hem de GPU sıvı soğutmalıdır ve soğutma sıvısı, 21 kanatlı soğutuculara sahip yan panellerden geçer. Sıvı radyatörden sol yan panele, pompaya, CPU’ya, GPU’ya, sağ panele gider ve işlemi tekrarlamak için radyatöre geri döner.

Kasa, üstte kulplarla şirketin ikonik Cosmos kasasının unsurlarını yansıtıyor ancak 14,63 x 10,47 x 5,88 inç boyutlarıyla çok daha küçük. Şirket, sistemin taşınacak kadar küçük olduğunu (38,1 pound olsa da, bu tartışmalı) veya en azından masanızın üstüne sığacağını söylüyor.

3. Çeyrek’te, Cooler Master, 12. Nesil Intel Core i9 ile Intel NUC ve Cooler Master tarafından yapılmış özel bir soğutucu kullanan AIOX NUC (aynı zamanda bir kod adı) dahil olmak üzere birkaç bilgisayara daha sahip olacak. Bu, Cooler Master’ın NUC ile yaptığı deneyi ilk kez görmüyoruz: NUC 9 Extreme Compute Element ve Core i9-9980HK ile KFConsole’un eninde sonunda piyasaya sürüleceğini öne sürdü, ancak bu hiçbir zaman gerçekleşmedi.

Şirket ayrıca, Case Mod yarışmasının kazananları Shark X ve Sneaker X’e dayanan, ITX anakartları, SFX güç kaynakları ve AIO soğutucuları kullanacak tam sistemleri piyasaya süreceğini söylüyor. Cooler Master, Sneaker X’in kasanın altına kabarcık oluşturmadan 360 mm’lik bir radyatör sığdırabileceğini iddia ediyor. Shark X, 120 mm AIO CPU soğutucusunu sığdırabilir ve arka yüzgecinde bir Wi-Fi anteni bulunur.

Değiştirilebilen yan panelleri olan bir Mini X de var. Bu aynı zamanda ITX anakartlarını ve SFX güç kaynaklarını kullanıyor ve Cooler Master burada Nvidia RTX 4000 ve AMD 7000 serisi GPU’lar gibi daha yeni bileşenleri onaylıyor. Son zamanlarda Dell’in güncellenmiş G15’inde gördüğümüze benzer retro renkleri kazıyoruz.

Cooler Master PC'ler

(İmaj kredisi: Cooler Master)genel-21