House of the Dragon 2. Sezon İçin Utanç Verici Bir Entrikayla Dalga Geçiyor başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: HBO

İstediğin zaman George R Martin İnsanların birbirlerine karşı kesinlikle kötü davrandıkları bir fantezi tarihi yazacak, bilirsiniz, adam bir noktada berbat bir cinayet işlemeye başlayacak ve Ateş ve KanTargaryen Hanesi’nin yeniden anlatımı uzun, dağınık tarih, bir istisna değildi. Bunun anlamı, elbette, ejderha evi bu kanlılığın bir kısmını da araştırmaya hazırlanıyor.

Ya da daha doğrusu, bu sevimsizliğin bir kısmı – çünkü Martin’in Targaryenler tarihine aşina olanların kalbini özellikle ürperten şey Ateş ve Kan değil. ejderha evi kapalı ilk sezonunda, ancak “Kan ve Peynir” ifadesi. Bir yabancı için kulağa bir özellikle kötü eğlendirmek bouche, ancak Westeroslu irfan sahipleri için bu, Targaryen Hanesi’ni paramparça edecek iç savaşta Rhaenyra ile Daemon’un Siyahları ve Alicent’in Yeşilleri arasındaki çatışmanın korkunç bir anına sessiz bir gönderme. Ve öyle görünüyor ejderha evi ikinci sezonun sonuna kadar içine girecek.

Yazar Sara Hess geçtiğimiz günlerde “Şu anda ikinci sezonun finalini yazıyoruz” dedi. Çeşitlilik şovun ne zaman tartışmaya geçebileceği sorulduğunda Ateş ve kan‘nin en kötü şöhretli intikam planı. “Hayal kırıklığına uğrayacağını sanmıyorum.”

Ancak ikinci sezon finalinde neler olabileceğine aşina olmayanlar için…

House of the Dragon 2. Sezon İçin Utanç Verici Bir Entrikayla Dalga Geçiyor başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: HBO

Kan ve Peynir Kimdir? Ateş ve kan?

“Kan ve Peynir”, Kızıl Düğün’deki gibi kendi başına bir olay değil. Game of Thrones, ancak iki suikastçının takma adları. Blood bir paralı asker, King’s Landing’de sarhoşken bir seks işçisini öldürmekten dolayı polisten atılan eski bir altın pelerinli asker, Cheese ise Targaryenler tarafından Kızıl Kale’de istihdam edilen bir fare avcısı. İkisi de Mysaria tarafından işe alınır (filmde Sonya Mizuno tarafından canlandırılmıştır). ejderha evi) sevgilisi ve Rhaenyra’nın resmi olmayan casusu Daemon Targaryen adına, Lucerys Velaryon, Daemon ve Rhaenyra’nın ilk sezon finalinde öldüğünü gördüğümüz küçük oğlu Aemond Targaryen tarafından yanlışlıkla öldürüldüğü için Yeşiller’e karşı bir intikam planı yapmak üzere. ve ejderhası Vhagar.

Cheese’in Kızıl Kale’nin altındaki geçitler hakkındaki bilgisini kullanan iki katil, dul kraliçe Alicent Hightower’ın özel yatak odalarına gizlice girer ve Alicent’in kızı ve şimdi Kral Aegon II’nin kız kardeşi-eşi olan Kraliçe Helaena ve kızı için pusuya yatması için ağzını tıkayarak onu susturur. Onun çocukları. Blood and Cheese, Helaena’nın eskortunu öldürdükten sonra Daemon adına Helaena’ya bir teklifte bulunur: Küçük oğullarından hangisinin, Jaehaerys’in veya Maelor’un Lucerys’in ölümünün bedelini ödemek için öleceğini seçin.

Helaena kendini teklif ettikten sonra, sonunda (o sırada sadece iki yaşında olan) küçük oğlu Maelor’u seçer, ancak Blood onu görmezden gelir ve Cheese ile birlikte Red Keep’in geçitlerinden geri kaçan Demir Taht’ın ilk sırasındaki Jaehaerys’in kafasını hemen keser. yaptıklarını kanıtlamak için altı yaşındaki çocuğun kafası kesildi.

House of the Dragon 2. Sezon İçin Utanç Verici Bir Entrikayla Dalga Geçiyor başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: HBO

Kan ve Peynirden Sonra Ne Olur? Ateş ve kan?

Suikasttan günler sonra King’s Landing’i terk etmeye çalışırken kan alınır ve sonunda onu öldüren işkence altında Mysaria ve Blacks ile olan bağlantısı ortaya çıkar. Peynir asla bulunmaz, ancak Aegon bir öfke nöbeti içinde Kızıl Kale’de çalışan tüm fare avcılarını idam ettirir ve yerlerine kediler alır. Aegon ayrıca oğlunun ölümünün intikamını almak için doğrudan Ejderha Kayası’na saldırmak ister, ancak Criston Cole’un tavsiyesi üzerine geri adım atar. Cole, Kingsguard Arryk Cargyll’i (Luke ve Elliott Tittensor tarafından oynanan ikizlerin yarısı) sipariş eder. ejderha evi) muhtemelen Daemon, Rhaenyra veya çocuklarından birini öldürmek amacıyla kardeşi Erryk kılığına girerek Ejderha Kayası’na sızmak. Bunun yerine Arryk, kimliğini açığa çıkaran Erryk ile karşı karşıya gelir ve ikisi ölümüne düello yapar.

Zavallı Maelor, kardeşinin öldürülmesinden sonra da fazla dayanamaz. Sadece bir yıl sonra, Rhaenyra, Daemon ve Velayron filosu başkenti kuşatıp Rhaenyra’yı Yedi Krallığın Kraliçesi ilan ettikten sonra King’s Landing’den kaçtıktan sonra öldürüldü.

Kan ve Peynir Ne İşe Yarar? ejderha evi 2. Sezon?

Hess’in alayı, Prens Jaehaerys’in ölümünü sezon finaline yerleştirirse ejderha eviikinci sınıf öğrencisi şovu, şovun nihai üçüncü sezonu için her şeyden çok daha fazla şey ifade edecek. Biliyoruz ki, HBO şu ana kadar diziyi ikinci sezondan sonra yenilememiş olsa da, ejderha evi sahip oldu dört mevsim planı Çıkışından önce beri çalışmalarda, bu yüzden üçüncü sezonda Rhaenyra’nın nihai iktidar yükselişini yerleştirmek ve son bir sezonu onun düşüşüne adamak (bu şovun bildiğimiz karakterlerden hiçbiri için iyi bitmeyeceğini söylemek gerçekten bir spoiler mi? bu noktada?) mantıklı. Bu sadece, hikayedeki en şok edici anlardan biri için uzun bir süre beklememiz gerektiği anlamına geliyor – özellikle de ilk etapta ikinci sezon için gelecek yıla kadar beklediğimizi düşünürsek.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7