Silent Hill: The Short Message’ın dünkü haberi hayranlar için yeterli olmamış gibi görünüyor, korku oyunları sızıntısı yapan Dusk Golem, duyurulan 4 oyunun yanı sıra geliştirme aşamasında olan 3 oyun daha olduğunu iddia etti. Kısa Mesaj bunlardan biri olduğu için, Konami çok sevilen IP’lerini ölümden son hızla geri getiriyor gibi görünüyor.

Daha da fazla Silent Hill oyunu geliştiriliyor

Dusk Golem tarafından yayınlanan bir gönderide ResetEra forumlarıkullanıcı, daha önce duyurulan 4 başlığın parçası olmayan, şu anda geliştirilmekte olan 3 proje daha olduğunu ima ediyor: Silent Hill f, Ascension, Townfall ve Remake.

Silent Hill’de 3 yemek pişirme oyunu daha var

Kısa Mesaj hariç, henüz duyurulmamış en az üç Silent Hill projesi var. Evet gerçekten. Ama bunlardan biri çok erken geliştirme aşamasında. ” – Alacakaranlık Golemi

On yılı aşkın bir sessizlikten sonra, Konami’nin uzun zamandır unutulmuş olan IP’lerini yeniden canlandırmaya tam gaz devam ettiği görülüyor. Önceki konsol neslinin başlangıcında Metal Gear Solid V’in piyasaya sürülmesinden ve bazı klasik oyunların birkaç remaster’ından sonra Konami, diğer uygun birinci taraf oyunlarını yayınlamak açısından çok az şey yaptı.

Görünüşe göre bu nesil onların geri dönüş yayları ve potansiyel olarak yeni bir Metal Gear Solid unvanına dair daha önceki bir söylenti ile 2023, geliştirici/yayıncı için çok öne çıkan bir yıl olabilir.

Dünkü sızıntıdan Silent Hill: The Short Message hakkında çok şey öğrendik, ancak öğrenmediğimiz şey oyunun gerçekten bir demo mu yoksa tamamen başka bir şey mi olacağıydı. Konami henüz unvanı resmi olarak açıklamadı, ancak gelecek yıl bunun için bir şeyler olmasını umabiliriz.

Silent Hill’in yeniden canlanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.oyun-5