Gazeta.Ru’ya göre BMW Group Rusya’nın basın servisine atıfta bulunarak, Alman üreticinin Rusya bölümü, otomobiller için bazı orijinal yedek parçaların tedarikini ayarladı.

Basın servisi, “BMW Group Rusya’nın merkez deposuna, lojistik zincirleri bugüne kadar restore edilmiş olan yedek parçalar sağlanıyor” dedi.

Şirket, Rusya pazarı için üretilen tüm otomobillerin fabrika garantisinin devam ettiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca, bazı yedek parçalar hala sınırlı olarak mevcut olsa da, tüm garanti yükümlülüklerinin tam olarak yerine getirilmesi için koşulların yaratılmasından bahseder. Bayi ağındaki ortaklar bu tür koşulların yaratılmasına yardımcı oldu.Yaptırımlar ve tedarik sorunları nedeniyle, BMW otomobilleri bu yılın Mart ayından bu yana Kaliningrad’da üretilmiyor. Aynı zamanda ithal araba arzı da durdu.

Dün, Mercedes-Benz’in Rusya’daki çoğu servis programı için desteği devre dışı bıraktığı öğrenildi. Uzmanlar, araç sistemleri ve cihazlarının çevrimiçi teşhisine ve ayarlanmasına erişimi kaybedecek.genel-22