Yeni yıl şimdiden İngiltere’deki işletmeler için önemli zorluklar yaratacak gibi görünüyor ve 2023’te muhtemelen dijital becerilerin eksikliği bunlardan biri olacak.

Veri İngiltere’de dijital becerileri geliştirmenin ekonomiyi büyütmek için gerekli olacağını tutarlı bir şekilde göstermiştir. Hükümet, dijital stratejisinde bazı çabalar göstermiş olsa da, dijital çalışanların becerilerini artırmak için benzersiz yollar sunan girişimlere düşebilir.

İşte 2023’te dijital beceri geliştirme alanında dikkat edilmesi gereken dört girişim.

Obrizum

Kurulan: 2015

merkez: Cambridge

Finansman: 12,5 milyon sterlin

Yapay zeka destekli bir öğrenme platformu olan Obrizum, teknolojisinin her sektördeki çalışanların performansını nasıl artırabileceği konusunda bazı cesur iddialarda bulundu. Şirket, kurumsal eğitimin geleneksel çizgisel yaklaşımının herkese uygun olmadığı fikrinden hareketle kurulmuştur. Bazı çalışanlar ilerlemeyi çok yavaş bulsa da, diğerlerinin eğitimin temel unsurlarını tekrar gözden geçirme şansı olmayacak.

Başlangıç, bu sorunu, belirli performans analitiğine dayalı olarak kullanıcılara özel beceri zorlukları sağlayan algoritmaları içeren, uyarlamalı öğrenme adı verilen bir süreçle ele alıyor. Obrizum, aynı kursu üstlenseler bile farklı kullanıcılara farklı eğitimler sağlar. Obrizum, Kasım 2022’de 9,5 milyon sterlin toplayarak A Serisi finansman turunu kısa süre önce kapattı.

5 Dakika Yapay Zeka

Kurulan: 2021

merkez: Londra

Finansman: 5 milyon sterlin

Dijital beceri geliştirmeyi bir sosyal medya fenomeni ile birleştiren 5Mins AI, çalışanlara eğitim içeriği sağlamak için TikTok tarzında bir platform oluşturdu. Kullanıcılar eğitim videoları arasında gezinebilir ve katılım yoluyla kişiselleştirilmiş içerik önerileri sunar.

Şirket, yönteminin, içeriğin kişiselleştirilmiş doğası ve oyunlaştırılmış sosyal medyadan ilham alan sunumu nedeniyle çalışanların eğitim kurslarını tamamlama olasılığını artırdığını iddia ediyor. Kasım ayında şirket, bir tohum finansman turunda 5 milyon sterlin topladı.

öğrenerek

Kurulan: 2017

merkez: Londra

Finansman: 10 milyon sterlin

Learnerbly, dijital bir beceri geliştirme pazarıdır, hepsi tek bir platformda yüzlerce farklı sağlayıcıdan kitaplar, podcast’ler, konferanslar, kurslar ve koçluk sunar. Şirket, kuruluşundan birkaç yıl sonra, salgının uzaktan çalışanlar için dijital öğrenme hizmetlerine olan talebi büyük ölçüde artırmasıyla gerçekten parlamaya başladı.

Learnerbly’nin CEO’su Rajeeb Dey, platformun özellikle teknoloji girişimlerini ve aşırı gerilmiş ekipleri ve sınırlı kurum içi öğrenme ve geliştirme ekipleri olan diğer firmaları hedeflediğini söyledi. Şirketin son finansman turu, A Serisi için 8,3 milyon sterlin topladığı Aralık 2021’de geldi.

Pixaera

Kurulan: 2020

merkez: Londra

Finansman: 5,2 milyon sterlin

Çalışan eğitimine sanal gerçekliği dahil eden Pixaera, VR başlıklarıyla beceri geliştirmeyi oyunlaştırmaya çalışıyor. Şirket kurucuları, VR’nin artan popülaritesini gördüler, ancak neden kurumsal dünyaya uygulanmadığını merak ettiler. Pixaera, oyun oynama eğlencesini çoğaltmanın, eğitimi ilgi çekici ve personel için daha etkili hale getirebileceğini iddia ediyor.

Şirket kurucusu Mousa Yassin, insanların oyun ve eğitim için harcadıkları özveri ve saatleri uygulayabildikleri takdirde, büyük ilerleme kaydedebileceklerini belirtti. Pixaera, aralarında Shell, BP ve GE’nin de bulunduğu etkileyici bir müşteri listesine sahiptir. Girişim, Ekim ayında 5 milyon sterlinlik tohum finansmanı sağladı.genel-11