Thomas Germain'in fotoğrafı.

Yazar
Fotoğraf: Thomas Germain

Noel zamanı harikadır ama aynı zamanda biraz melankoli de olabilir. Bazen kışın (ve İlkbahar, Yaz, ve Güz, bu konuda). Her zaman yardımcı olan bir şey, biraz eğlenceli ve tuhaf olmaktır. Bu yüzden açık fikirlilik ruhuyla ChatGPT’den yardım istedim.

Verdiği öneriler oldukça standarttı, ancak muhtemelen hepsi iyi fikirlerdir. ChatGPT, “Mevsimsel afektif bozukluk (SAD), daha az doğal güneş ışığının olduğu kış aylarında ortaya çıkan bir depresyon şeklidir” dedi. AI, bu tür bir depresyonun herkesin başına gelebileceğini açıkladı ve semptomların düşük ruh hali, umutsuzluk, konsantrasyon sorunları, uyku veya iştah değişiklikleri gibi sorunları içerebileceğini söyledi. ve düşük enerji seviyeleri.

Bunun yaygın bir sorun olduğunu hatırlatarak başlamak güzel. ChatGPT, mümkün olduğunca fazla doğal ışık almayı, düzenli egzersiz yapmayı, sağlıklı beslenmeyi, meditasyon gibi rahatlama tekniklerini önermeye devam etti. ve bir arkadaştan destek istemek veya bir arkadaşınızla görüşmeyi düşünmek ruh sağlığı uzmanı.

Bu hafta terapistimi çoktan gördüm, bu yüzden yoluma devam ettim. Kulaklıklarımı taktım ve Chili’yi uzun güzel bir yürüyüşe çıkardım. Hava biraz bulutluydu ama kendime biraz doğal ışık almayı başardım. Chili’nin etrafı koklamasına ve küçük Noel’ini keşfetmesine izin vermek için fazladan zaman ayırdım.köpek kalbin içerik.

Eve geldiğimde eşimle yarım saat yoga yaptım. favori YouTube eğitmen ve ardından biraz kuru meyve ve sağlıklı bir tavuklu sandviç. (ChatGPT ayrıca şekerli yiyecekleri sınırlamam gerektiğini söyledi, bu nedenle bugün için başka Noel kurabiyesi yok.)

Sonunda kendimi biraz daha iyi hissediyordum. Ruh halinizi düzenlemek için küçük bir yapay zeka gibisi yoktur. Sonuçta iyi bir Noel olacak gibi görünüyor.genel-7