Galaxy A73, Samsung’un orta sınıf telefonlarının en pahalısı. Etkileyici bir tasarıma ve çekici özelliklere sahip olsa da, Güney Koreli şirketin kasasına yeterince nakit getirmeyebilir. Ve mevcut basında çıkan haberlere inanmak istiyorsanız, Samsung Galaxy A74’ü halefi olarak bırakmayı planlıyor.

Orta sınıfta güçlü rekabet

Yaklaşan Galaxy A54, gelecek yıl Galaxy A serisinin en iyisi olabilir. Çevrimiçi derginin haberine göre “galaksi kulübü“, Samsung ne Galaxy A74’ü piyasaya sürecek ne de 2023’te bir yan ürünü düşünmeyecek. Belirli bir neden belirtilmedi, ancak orta sınıf akıllı telefonun kendi fiyat aralığında – hatta kendi fiyatında bile – çok fazla rekabete sahip olması bizim için tamamen makul görünüyor. ev.

Örneğin Samsung Galaxy A73, ABD’de yaklaşık 570 $’a mal oluyor ve OnePlus 10T ve Google’ın daha güçlü Pixel 7’si gibi rakiplerle zorlu bir rekabetle karşı karşıya. Almanya’da cihaz raflara bile düşmedi ama Samsung Galaxy A72 oldu. Motorola’nın yeni 200 MP atıcısı Motorola Edge 30 Ultra (inceleme için) bile 899 Euro’luk bir fiyat etiketi ile nispeten ucuz.

Samsung Galaxy A54 ilk görüntü oluşturma, fiyat ve lansman tahmini

Yuvarlak kenarlara ve yeni kamera düzenine sahip Galaxy A54 / © 91Mobiles

Güney Koreli şirket, cihazı bu alternatiflerden daha iyi ayırt edene kadar Galaxy A74’ü seri üretimden çıkarmak mantıklı bir karar gibi görünüyor. Şu anda Galaxy A54, Samsung orta sınıfının zirvesine daha iyi oturuyor gibi görünüyor. Yeni bir tasarım, geliştirilmiş bir kamera ve daha hızlı bir işlemci ile geleceği söyleniyor.

Apple’ın orta sınıf iPhone SE 4’ü olmayacak

Kemer sıkma önlemlerini düşünen tek marka Samsung değil. Daha dün, Apple’ın görünüşe göre 4. nesil Apple iPhone SE’yi durdurduğunu veya en azından piyasaya sürmeyi süresiz olarak ertelediğini bildirdik. Yaklaşan bir küresel ekonomik durgunluk, Apple ve Samsung’un ortaklaşa değerlendirdiği bir faktör olabilir.

Bir orta sınıf akıllı telefon satın alırken aradığınız özelliklerin neler olduğunu bilmek isteriz. Hızlı işlemciler sizin için iyi bir kameradan daha mı önemli? Yorumlar bölümünde bize bildirin.genel-27