Avatar: The Way of Water sinema salonlarında dalgalar halinde gezinirken, yönetmen James Cameron şimdi “Stranger Things etkisi” adlı yeni bir deyim icat etti. Entertainment Weekly’ye konuşan film yapımcısı, Avatar 3 ve Avatar 4 için bazı görüntülerin, çocuk oyuncuların kaçınılmaz olarak büyümelerini ve yaşlanma belirtileri göstermelerini önlemek için ikinci Avatar filmiyle birlikte çekildiğini iddia etti. Çok yıllı projenin tek bir yapımda ele alınması gerekiyordu, “Aksi takdirde, – ve ben Stranger Things’i seviyorum – ama hala lisede olmaları gereken yerde Stranger Things etkisini alıyorsunuz. [but] 27 yaşında gibi görünüyorlar, ”dedi Cameron.

Başroller Sam Worthington ve Zoe Saldaña’nın rollerine her an geçiş yapmaları kolay olsa da, bu, çocuk oyuncuların büyüme ataklarını hiçbir zaman durdurmadı. Jake Sully ve Neytiri’nin evlat edinen insan çocuğu Miles “Örümcek” Socorro’yu canlandıran Jack Champion, Avatar: The Way of Water’ın çekimleri başladığında 14 yaşındaydı. Cameron, “Jack ile 14 ve 15 yaşlarındayken, neredeyse 16 yaşındayken çekim yaptık. Yani onu 18 aylık bir süre boyunca çekiyorduk” dedi. EW. Oyuncu artık bir yetişkin, Kasım ayında 18 yaşına girdi. Yapım, Avatar 3’ün tamamı olan The Way of Water için çekim sahneleri arasında sürekli olarak geçiş yapacak ve Avatar 4’ten birini oynayacaktı.

Avatar: The Way of Water İncelemesi: James Cameron Bize Şimdiye Kadarki En Büyük ‘Video Oyun Filmini’ Verdi

Elbette, performans yakalama, geri dönen yıldız Sigourney Weaver’ı bir genç olan Kiri’ye dönüştürebilir, ancak performans yakalama VFX’inde sınırlamalar vardır. Trinity Jo-Li Bliss, Jake ve Neytiri’nin en küçük çocuğu olan Tukt’u oynuyor ve yaklaşık yedi yaşındayken Avatar 2’de rol aldı. O şimdi 13 yaşında. Benzer şekilde, sahil şeridi Metkayina klanının Tsireya’sını oynayan 19 yaşındaki Bailey Bass, devam filmi için seçmelere katıldığında yaklaşık 12 yaşındaydı. O kadar belirgin olmasa da, yaşlanmanın etkileri, erkek başrollerin seslerinin her sezon daha da derinleştiği Netflix’in Stranger Things’inde kesinlikle fark ediliyor. Cameron bundan kaçınmak istedi ve her girişin sonunda birkaç cevapsız soru bırakarak Pandoran eğrisini olabildiğince çabuk inşa etti. Cameron röportajda “Buna devam filmi yemi diyebilirsiniz, ancak bir devam filmini haklı çıkarmaya çalışmıyorum” dedi. “Diğer d–n filmini çoktan çektik. Kimseye satmak zorunda değilim.”

Ile konuşmak Çeşitlilik Bu yılın başlarında Avatar: The Way of Water yapımcısı Jon Landau, serideki devam filmleri için çekim sürecine kısaca değindi ve attıkları adımların “lojistik nedenleri” olduğunu belirtti. Ve şimdi nedenini biliyoruz – “Yabancı Şeyler etkisini” önlemek için. Cameron ayrıca Avatar evreni hakkında cesur iddialarda bulundu ve Avatar 2’nin düşük performans göstermesi durumunda seriyi bir üçlemeyle bitirmeye bile hazır olduğunu belirtti.

Avatar: The Way of Water ilk haftasında küresel gişede 600 milyon doları (yaklaşık 5.052 crore) aştı. Prodüksiyon bütçesinden açıkça bahsedilmese de Cameron, filmin “başarılı olmak için tarihteki en yüksek hasılat yapan üçüncü veya dördüncü film” olması gerektiğini öne sürdü.

Arka arkaya üç film çekme fikri, en azından olay örgüsü ve tematik açıdan Saldaña’ya hiçbir zaman göz korkutucu gelmedi. “Tekrar okumalar yaptık, nerede olduğumuzu kapsamlı bir şekilde tartıştık, bizi diğerlerinden ayıran vuruşları tanımladık. [Avatar] 3’ten 2, ”dedi EW’ye. “Durduğum yerden, bunun rahatsız edici veya başka bir şey olduğunu hiç hissetmedim, ancak bu sadece buna hazırlanmak için harcadığımız zamanla ilgili. Jim sizi tüm sürecin bir parçası yapar ve sizi duyar. Sahip olduğunuz her ihtiyacı, bu ayrıntıya büyük önem veriyor ve girdilerinizi karşılamak ve dahil etmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.

Avatar: The Way of Water şu anda Hindistan’da sinemalarda İngilizce, Hintçe, Kannada, Malayalam, Tamil ve Telugu dillerinde oynuyor. Avatar 3’ün Aralık 2024’te, ardından Avatar 4’ün Aralık 2026’da piyasaya sürülmesi planlanıyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8