Bazılarımız için Elon Musk adı içgüdüsel olarak tüylerimizi diken diken ediyor. Ancak “Tesla Kablosuz Şarj Platformu” örneğinde, muhtemelen dünyanın en zengin insanı, Apple’ın sözde “Apple AirPower” şarj matıyla neler yapamadığını anlıyor. Tesla şarj istasyonu, konumları ne olursa olsun, aynı anda üç cihaza kadar kablosuz olarak şarj edebilir!

Elon Musk, Tim Cook’un yapamadığı şeyleri mümkün kılıyor

Elbette, bu başlık, içerik doğru olsa da biraz abartı. Ancak iyi kalpli Elon Musk, son birkaç gündeki ölümcül Twitter hatalarından sonra biraz ferahlamayı hak etti. Bir de Şubat 2023 için duyurulan kablosuz şarj istasyonunu biraz öne çıkarmak istiyoruz.

Qi şarjı için açısı ayarlanabilir yuva, fütürist Cybertruck tasarımına rağmen özel bir şey değil. Ancak bu “Tesla Kablosuz Şarj Platformu” yalnızca üç akıllı telefonu, kulak içi kulaklığı veya Apple Watch Ultra gibi diğer kablosuz kablosuz cihazları kablosuz olarak şarj etmekle kalmaz, aynı zamanda Alcantara -Surface yerleştirilmiş cihazınızı nereye koyduğunuz önemli değildir.

Elon Musk, arkasındaki teknolojiye 30 yerleşik şarj bobini tarafından gerçekleştirilen “FreePower” adını veriyor. USB Type-C fişli 65 watt’lık bir güç adaptörü dahildir – tabii ki AB uyumlu. Ancak şarj edilmek üzere cihaza “sadece” 15 watt gelir. Fiyat 300 $ gibi ince bir fiyat ve başlangıçta yalnızca ABD’de Şubat 2023’ten itibaren satışa sunulacak. Bu olağanüstü şarj istasyonunun satışı için diğer ülkeler sorulduğunda, şahsen Brandenburg’daki Grünheide’de bir Tesla fabrikası konusunda çok iyimserim.

Tesla'nın aynı anda birden fazla cihaz için kablosuz şarj istasyonunu görüyoruz.

Tesla Kablosuz şarj istasyonu, “FreePower” teknolojisini kullanarak, konumundan bağımsız olarak aynı anda 3 cihaza kadar şarj edebilir. / ©Tesla

Apple bu görevde başarısız oldu

Ve haberi toparlamak için, arsız manşetin notu hızlıca açıklanmalıdır: Eylül 2017’de iPhone 8 ve iPhone X’in sunumunda Tim Cook, geleneksel bir “One More Thing” olarak “Apple AirPower” şarj matını sundu. , aynı anda ve konumdan bağımsız olarak birkaç Apple ürününü kablosuz olarak şarj eden. Bugün artık bildiğimiz gibi, mat sıcaklık açısından oynamadığı için proje 2019’da resmi olarak durduruldu. Tesla şimdi devraldı ve projeyi tamamladı. Elon Musk’ın büyük sahnede iki kez yok ettiği Cybertruck’ın kırık zırhlı camı gibi bir fiyasko olmamasını umalım.

Evrensel Tesla şarj istasyonu sizin için bir şey mi yoksa olası bir 300 Euro’yu sallıyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bize yazın, sizinle tartışalım.genel-27