Hollywood stüdyoları, bir dizi acımasız fırtına ülkenin geniş bir bölümünü vururken kış hava durumunu izliyor.

Noel haftasının yılın en neşeli zamanlarından biri olması gerekiyor, ancak tahmincilerin bomba kasırgası dediği şey, Ortabatı boyunca ve Kuzeydoğu koridoruna varil gibi rüzgar, kar ve donma sıcaklıkları getiren büyük bir fırtına varil olarak sinemaya zarar verebilir. Ayrıca Pasifik Kuzeybatı’da başka bir sistem varken, Teksas ve Güney’de kötü hava koşullarına yol açıyor. Kanada da dahil olmak üzere en az bir milyonu elektriksizken, binlerce uçuş iptal edildi.

Cuma sabahı stüdyolar, sert hava koşulları nedeniyle en az 44 sinemanın kapandığını öğrendi. Kapatmaların çoğu, sıcaklıkların düştüğü ve elektrik kesintilerinin yaşandığı Orta Batı’da. Fırtına Perşembe günü belirli pazarları etkilemeye başlarken, dağıtımcılar Cuma ve Cumartesi günleri genel olarak sinemaya gidişatın ne kadar kötü etkilendiğini görmeyi bekliyor.

Bir dizi yeni film, Noel gişesinde dikkat çekmek için yarışıyor. Avatar: Suyun Yolu ve ardından ülke çapında yeni teklifler Çizmeli Kedi: Son Dilek, Babil ve Whitney Houston: Biriyle Dans Etmek İstiyorum.

20. Yüzyıl ve Disney’ler Avatar 2 Cuma günü yurt içinde 200 milyon $ sınırını aşmaya hazırlanırken, Perşembe günü 14,5 milyon $ – 2022’nin en büyük Perşembe hasılatı – ile 1 numarada kaldı. Küresel olarak, film şimdiden 661,4 milyon dolardır.

Çizmeli Kedi 2 bunu 2,9 milyon dolar ile iki günlük yurt içi toplam 6,1 milyon dolar izledi (yurtdışında, DreamWorks Animation/Universal aile fotoğrafı şimdiden kabaca 14 milyon dolar kazandı).

TriStar’ın Biriyle dans etmek istiyorum Perşembe önizlemelerinde 750.000 $ kazandıktan sonra Cuma günü her yerde resmen açılıyor.

Paramount’tan, Babil Cuma günü de her yerde açılıyor.sinema-2