Twitter'da Elon Musk'ın Yerini Alabilecek CEO'lar, Dereceli başlıklı makale için resim

Fotoğraf: McNamee’yi kazan (Getty Resimleri)

Elon Musk Twitter’ı mahvediyor ve Twitter Elon Musk’ın hayatını ve servetini mahvediyor. Adamın kendisi de ortada at değiştirmeyi açıkça kabul ettiğine göre, Twitter’ın bir sonraki CEO’su kim olacak?

Musk Salı günü tweet attı, “İşi alacak kadar aptal birini bulur bulmaz CEO’luktan istifa edeceğim.” “Bundan sonra sadece yazılım ve sunucu ekiplerini çalıştıracağım.” Onay, Tesla CEO’sunun Twitter’ı çalıştırmasından bir günden fazla bir süre sonra geldi. anket kullanıcıların onun istifa etmesini isteyip istemediğini soruyor. Ankete katılanların %57,5’i yola çıkması gerektiğini söyledi.

Anketten bu yana Musk, isteyen herkes için ne kadar zor bir iş olacağına dair çok sayıda yorum yaptı. Musk’ın Nisan ayında sosyal medya şirketini ilk kez satın alma teklifinden bu yana o kadar çok şey oldu ki, görünüşe göre birçok kişi Musk’ın işi istemediğini ve dövüştü anlaşmadan çıkmak için diş ve tırnağı. O da dedi Kasım’da planladığını sonunda Twitter için yeni bir lider bulur ve muhtemelen o sırada birine (herhangi birine!) bir teklifte bulunmadığı için pişmanlık duymaktadır.

Şimdi Twitter eskisinden çok daha kötü bir konumda. Halka açık bir şirket olarak son kazanç raporunda, 270 milyon dolar. Satın almayı finanse etmenin bir parçası olarak Musk, bilançolara önemli miktarda borç ekledi. 1,5 milyar dolar faiz ödemelerinde bir yıl.

Ancak Tesla’daki sorunlar muhtemelen Musk için daha büyük bir baş ağrısıdır. Musk’ın Twitter’ı satın almayı teklif etmesinden bu yana şirketin hisse değerinin yarısından fazlası silindi. Değeri iki yılın en düşük seviyesine indi. Ve Pazartesi günü, Oppenheimer & Co firmasındaki Wall Street analistleri Tesla’nın hissesini düşürdüsöyleyerek:

Birçok insanın ifade özgürlüğünün risk altında olduğuna inandığı bir ortamda, tutarlı savunulabilir standartlar veya açık iletişim olmaksızın gazetecileri yasaklamanın, tüketicilerin, özellikle de ideolojik olarak iklim değişikliğinin hafifletilmesiyle uyumlu olan kişilerin Bay Musk/TSLA’yı desteklemeye devam etmesi için çok fazla olduğuna inanıyoruz.

Analistin yorumları, Musk’ın amacı belli olan düzensiz politika değişiklikleri yaptığı çalkantılı bir haftanın ardından geldi. gazetecileri yasaklamak Twitter’dan. Hafta sonu, temelde herkesi sinirlendirmeyi başardı. yasaklamak Twitter kullanıcılarının hesaplarının diğer sosyal medya platformlarında tanıtımını yapması. Politika hızla tersine döndü, ama hasar verildi. Görünüşe göre bıkmış kullanıcılar için çıkışları engellemeye çalışmanın çaresizliği ve hatta kendi ifade özgürlüğü standartlarının bariz ihlali gücenmiş Musk’ın hamlelerine tezahürat yapan Silikon Vadisi’nin en zengin hortlakları değerli deney bir CEO’nun çalışanlarına ne kadar korkunç davranabileceğini test etmek için.

Çalışanlarının endişelerini dinlemekten bıkan yöneticiler, Elon’u bir vaka çalışması olarak yakıp yıkmak isteyebilirler, ancak bu, tatbikatta yer almak istedikleri anlamına gelmez. Önce canlı çıkıp çıkmadığını görmeyi tercih ederler. Yani evet, Musk aynı anda büyük patronun kaprislerini uygulamaya ve kaçınılmaz olarak yarattıkları kaos için halkın tepkisini almaya istekli olan, CEO olarak devralacak nitelikli bir kişi bulmakta zorlanacak.

Bu kabus işini kim alacak? Bazı tahminlerimiz var. Muhtemelen hepsi yanılıyor, ancak bireyleri ve bunların içine düştükleri CEO adayı kategorisini seçerek bahislerimizi koruyoruz. Belirli seçimlerimiz yetersiz kalırsa, onlar gibi birinin seçileceğinden veya en azından dikkate alınacağından eminiz. Çılgın spekülasyonu okumak için tıklayın ve gerçekten bu listedeyseniz, geri dönün ve fırsatınız varken koşun.

genel-7