Akıllı telefonunuzda çalmaya devam edecek ikinci bir numaraya ihtiyacınız varsa, Google Voice uygulamasını düşünebilirsiniz. Servise abone olanlar ayrıca bu ikinci numarayı kullanarak telefon görüşmeleri yapabilir, kısa mesaj gönderebilir/alabilirler. İkinci telefon numarası kişisel aramalar için kullanılabilir veya kişisel numaranıza bağlanmasını istemediğiniz bir işletmeniz varsa bunun için ikinci telefon numarasını kullanabilirsiniz. Bu sayede işletme numaranıza yapılan aramalar, siz hareket halindeyken bile doğrudan akıllı telefonunuza gönderilecek.

Google Voice’u kişisel kullanım için kullanmak ücretsizdir ve hem Android hem de iOS uyumlu cihazlarda çalışır. Ayrıca web üzerinde çalışacak. Google tarafından sağlanan telefon numarasını altı aylık süre boyunca bir kez arama yapmak veya yanıtlamak için kullandığınız sürece, bu telefon numarası sonraki altı ay boyunca sizde kalacaktır. Atanan numarayı altı aydan fazla kullanmadığınızda, başka bir Voice abonesine vermek için Google’a geri döner.
Google Voice, uygulamayı arama yapmak, yanıtlamak ve kısa mesaj göndermek/almak için kullanmanın yanı sıra sesli mesajınızı da kaydedecektir. Aslında, yalnızca sesli mesajınızı kurtarmakla kalmaz, Voice aynı zamanda bu mesajları yazıya döker ve yazıları kaydeder veya başkalarıyla paylaşır.

Google Voice’u iş için kullanıyorsanız, “Başlangıç” katmanı için fiyatlandırma, kullanıcı başına aylık 10 ABD dolarıdır ve maksimum 10 kullanıcıdır. Yurtiçi 10 noktaya arama yapılabilir. Sınırsız yurt içi arama içeren “Standart” katman, kullanıcı sayısında herhangi bir sınır olmaksızın kullanıcı başına aylık 20 ABD dolarına mal olacaktır. Sınırsız yurt içi ve uluslararası arama sunan Premier katman, kullanıcı sayısında herhangi bir sınırlama olmaksızın kullanıcı başına aylık 30 ABD Doları olarak fiyatlandırılır.

Google, Google Voice’ta faydalı bir değişiklik yaptı. göre bir Google Workspace destek sayfası (yolu ile Android Merkezi), “En iyi arama deneyimini sağlamak için, Google Voice artık bir ağ türünün daha iyi arama kalitesi sağlayacağını belirlediğinde devam eden aramaları otomatik olarak hücresel veri hizmeti ile Wi-Fi arasında değiştiriyor. Daha önce, Voice ideal ağı yalnızca o sırada tanımlıyordu. arama yapıldı ve arama sırasında ağ performansında meydana gelebilecek değişiklikler için herhangi bir düzeltme yapılmadı.”
Yani güncellemeden önce hücresel üzerinden yapılan bir Google Voice görüşmesinin ortasındaysanız ve görüşme kalitesi bozulduysa, görüşmenin ortasında Wi-Fi bağlantısına geçemediğiniz için şansınız yoktu. . Ancak şimdi, güncellemeden sonra, Google Voice otomatik olarak en iyi arama kalitesini sunan ağa geçecek. Yeni özellik artık tüm Google Voice kullanıcıları tarafından kullanılabilir.telefon-1