Jared Kushner ve Elon Musk, Arjantin ile Fransa arasındaki FIFA Dünya Kupası Katar 2022 final maçını izliyor.

Jared Kushner ve Elon Musk, Arjantin ile Fransa arasındaki FIFA Dünya Kupası Katar 2022 final maçını izliyor.
Fotoğraf: Dan Mullan (Getty Resimleri)

Twitter’ın baş twiti Elon Musk, sosyal medya uygulamasındaki geleceğini Pazar akşamı karar vermenin en sevdiği yollarından biri olan bir ankete bağladı. 12 saatlik ankette Musk istifa edip etmeyeceğini sordu Twitter’ın başkanı olarak ve “sonuçlara uyma” sözü verdi. Eh, sonuçlar geldi ve “evet” oyları kazandı.

Milyarderin anketinde 17,5 milyondan fazla kullanıcı oy kullandı. Bunların %57,5’i (10 milyondan fazla) Musk’ın Twitter başkanı olarak istifa etmesi için oy kullandı ve %42,5’i (7,4 milyon) kalması gerektiğini söyledi. Musk, anketin sonuçlarına saygı duyacağını söylese de bu durumda ne yapacağı belli değil. karar verebilirdi anketi yeniden yapTwitter kullanıcılarından insanların hesaplarının askıya alınmasını ne zaman kaldırması gerektiğini oylamalarını istediğinde yaptığı gibi, çoğu gazeteciyerini gerçek zamanlı olarak ifşa ettiğini iddia ediyor.

Şef twit, Pazartesi sabahına kadar anketin sonuçları hakkında yorum yapmamıştı.

Musk’ın pozisyonunun, son zamanlarda yönetmekten zevk aldığı açık olan Twitter’daki tahtından muhtemelen vazgeçmek konusunda ne olduğunu bilmek zor. bir buçuk ay. Pazar günü anketini yayınladıktan sonra Musk, eldeki asıl zorluğun CEO bulmak bu “Twitter’ı canlı tutabilir.” Bazı kullanıcıların, zaten bir yedek bulduğuna dair iddialarını reddetti.

Musk, bir kullanıcının Musk’ın tacını kaldıracağını iddia etmesine yanıt olarak, “Twitter’ı gerçekten canlı tutabilen kimse işi istemez,” dedi. “Halefi yok.”

Milyarder ayrıca Twitter’ı devralmanın kendisine çok fazla acı verdiğini ima etti. Milyarder, MIT’de araştırmacı ve podcast sunucusu Lex Fridman’ın Musk’tan Twitter’ı yönetmesine izin vermesini isteyen bir yorumuna yanıt olarak, orada olduğunu söyledi. bir yakalama.

“Acıyı çok seviyor olmalısın. Bir yakalama: Hayatınızdaki birikimlerinizi Twitter’a yatırmanız gerekiyor ve Twitter, Mayıs ayından bu yana hızlı bir şekilde iflasa doğru ilerliyor. Hâlâ işi istiyor musun?” Musk belirtti.

Musk’ın anketi, Tesla’daki yatırımcıların artan hoşnutsuzluğunun ortasında geldi. en kötü hafta 2020 yılının Mart ayından beri. Tesla’nın hissesi bu yıl değerinin %60’ından fazlasını kaybetti. Tesla yatırımcıları için kayıpların çoğu, Musk’ın Nisan ayında Twitter’ı satın almak için teklif vermesinden sonra başladı. yahoogeri adım atmak için elinden gelen her şeyi denemeden önce.

Geçen hafta, Tesla’nın büyük hissedarı Leo KoGuan, kendini bir şirket olarak ilan etti. “Elon hayranı” Musk’ı elektrikli otomobil şirketini terk ettiği için eleştirdi.

KoGuan, “Elon Tesla’yı terk etti ve Tesla’nın çalışan bir CEO’su yok” tweet attı. “Tesla’nın tam zamanlı çalışan bir CEO’ya ihtiyacı var ve bunu hak ediyor.”

Teorik olarak, Musk’ın anketi ona Twitter’ı bir kenara bırakması ve servetinin çoğunu oluşturan Tesla’da daha fazla zaman geçirmesi için bir yol verebilir. Musk neredeyse sattı 40 milyar dolar Geçen yılki Tesla hissesi değerinde.

İstifa etmek isteyip istemediği başka bir soru.

Musk, “Sözde söylendiği gibi, ne dilediğine dikkat et, çünkü onu elde edebilirsin,” dedi Musk. tweet attı Pazar akşamında.

genel-7