Microsoft, Londra Borsası'nın yüzde 4 hissesini alıyor

Microsoft operatörünün kabaca yüzde 4 hissesini alıyor. Londra Borsasıteknoloji devinin bulut bilişim hizmetlerine en az 2,8 milyar dolar harcamayı kabul etti.

Pazar günü Microsoft tarafından açıklanan anlaşmanın şartlarına göre, bu harcama taahhüdü 10 yıla yayılacak.

Büyük borsalar son zamanlarda teknoloji altyapılarını buluta taşımak için teknoloji şirketleriyle ortaklık kurmaya başladı. Yaklaşık bir yıl önce, Nasdak Kuzey Amerika pazarlarını şuraya taşıyacağını duyurdu: Amazon Web Hizmetleri‘ platformu, emtia ve vadeli işlem borsası operatörü CME Grubu ile 10 yıllık anlaşma imzaladı Google ticaret sistemlerini buluta taşımak için.

Ayrıca Oku

Google Microsoft, veri merkezlerinde yenilenebilir enerji kullanacak
Pentagon, 9 milyarlık Bulut projesini Amazon Microsoft Google Oracle'a verdi

bu Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu, veya LSEG, mevcut veri altyapısını ve analitik yeteneklerini yükseltmeyi hedefliyor. Bu, LSEG’in veri platformunu ve diğer teknolojilerini gök mavisiMicrosoft’un bulut bilgi işlem platformu.

Şirketler, LSEG’in veri platformu ve diğer hizmetlerine yönelik talebe bağlı olarak Microsoft’un tekliflerine 2,8 milyar dolardan fazla harcayabileceğini söyledi.

Microsoft’un, şirketteki yüzde 4’lük hisseyi satın almayı tamamlamasından itibaren bir yıl boyunca LSEG’deki hisselerini satması kısıtlanacak. Microsoft’un önümüzdeki 12 ay içinde LSEG hissesinin yarısından fazlasını satması da yasaklandı.

Scott GuthrieMicrosoft’un bulut ve yapay zeka işlerinden sorumlu başkan yardımcısı olan LSEG, belirli onaylara tabi olarak LSEG’de yönetici olmayan bir yönetici olarak atanacak.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9