Kuzey Amerika’nın en büyük dövüş oyunu turnuvası EVO 2022 sırasında ortaya çıkan Tekken 8, Bandai Namco’nun destansı dövüş oyunu serisinin bir sonraki bölümü. Bu son fragmanda, sadece tam bir çılgınlığı görmekle kalmıyoruz, aynı zamanda Anne, Baba ve Oğul bir araya gelecek ve dünya bir savaş alanı olacak.

TEKKEN 8 “Agresif” taktiklere odaklanan heyecan verici yeni oynanışa sahip olacak. TEKKEN’in benzersiz dövüş oyunu kimliğini koruyan oyun, hem oyunculara hem de izleyicilere serinin şimdiye kadarki en heyecan verici deneyimini, ekranı sarsan içgüdüsel saldırılar ve hem dinamik hem de yok edilebilir ortamlarla sunacak. Fragman, her karakterin yetenekleri için özel hareketler ve geliştirmelerle agresif saldırıları tetikleyen “Isı Sistemi” adlı yepyeni bir oyun mekaniğini öne çıkarıyor.

Dramatik yeni hikâyede “Yumruk Kaderle Buluşuyor” TEKKEN 8. bu TEKKEN serisi, en uzun süredir devam eden video oyunu hikayesi olarak Guinness Dünya Rekorunu elinde tutuyor. TEKKEN 8 Mishima ve Kazama soylarının trajik destanına ve onların dünyayı sarsan baba-oğul kin karşılaşmalarına devam ediyor. Bu son destan, önceki oyunun kaldığı yerden, Kazuya Mishima ve Jin Kazama arasındaki yıkıcı savaşın derinliklerine saplanmış bir dünyayla başlıyor. Kazuya’nın yenilgisi gibi görünen şeyin acısını çeken Jin, kendi kaderiyle yüzleşir. Annesi Jun Kazama, onun yokluğundan sonra ortaya çıkar. TEKKEN franchise, bu kan davasında gidişatı değiştirmeye çalışıyor.

Oyun için hala bir çıkış tarihi yok, ancak söylentiler PS5, Xbox Series X ve PC için 2023’ün sonlarına doğru bir çıkış tarihine işaret ediyor.

Bu hikaye gelişiyor…oyun-4