DJI Mini 3 yeni piyasaya sürüldü ve onunla birkaç gün geçirdikten sonra, oyunun kurallarını değiştiren bir drone olduğunu söyleyebilirim.

500 $’ın biraz altında bir maliyetle, inanılmaz derecede popüler olan selefi DJI Mini 2 gibi fiyatlandırılır, ancak çok daha pahalı olan DJI Mini 3 Pro’nun en iyi özelliklerinin birçoğuyla eşleşir ve hatta uçuş süresi rekorunu kırmıştır.

DJI Mini 3 kamera yükseltmeleri

Tracey Gerçekten

DJI Mini 3’ü test etmek için erken erişime sahip olduğum birkaç gün içinde hava berbattı ve sonunda kıyıya çıkıp ilginç bir video kaydetme şansı bulduğumda hava rüzgarlı ve bulutluydu. Mini 3, zorlu koşullara rağmen kaliteli çekimler kaydederek bu sıkıcı ortamda parladı.

DJI Mini 3, düşük ışık koşullarında kullanılabilirliği artıran geniş bir f/1,7 açıklığa sahip 1/1,3 inç, 48 megapiksel büyük bir görüntü sensörüne sahip büyük ölçüde geliştirilmiş bir kamera ile düşük maliyetli drone’lar için çıtayı yükseltiyor. Pürüzlü gün batımlarına ve karanlık alacakaranlık videolarına elveda deyin.

Bu, rüzgarlı ve bulutlu bir günde DJI Mini 3 tarafından çekilen bir okyanus manzarası videosundan alınmış bir hareketsiz karedir.

Hatta DJI Mini 3 Pro’nun, kameranın fiziksel olarak 90 dereceyi portre moduna çevirmesini sağlayan benzersiz, dikey çekim yeteneğiyle eşleşir. Bu, bir akıllı telefonun uzun, dar ekranlarında görüntülenmesi amaçlanan sosyal medya gönderileri için harikadır. Ayrıca kuleler, ağaçlar ve bireyleri çekerken kırpma olmadan tam çözünürlüğü korur.

Uçmaya devam et

DJI Mini 3 bir kumsaldan havalanırken gösterilir.

Test için DJI Mini 3 Fly More Combo with DJI RC’yi aldım ve üç pil, bir şarj yuvası ve ekran içeren bir uzaktan kumanda ile geldi. Video çekimim günün geç saatlerinde başlasa da doğal olarak üç pili de getirdim. Rüzgarlı koşullarda ve su üzerinde uçarken bir dronun pilini az tüketmek yerine gerekenden daha fazla pil bulundurmak en iyisidir.

Kuvvetli rüzgarda kalkış yaparken, en fazla denge ve kontrolü sürdürmek için tırmanırken rüzgara doğru uçun. Rüzgar veya sert rüzgarlar çok güçlüyse drone size doğru geri dönebilir, bu nedenle biraz boşluk bırakın. Rüzgarla uçarsanız, dronunuzun peşinden koşmak zorunda kalabilirsiniz.

DJI, şu anda mevcut olan en uzun ömürlü tüketici drone piline sahip bir versiyon sunuyor.

Çoğu DJI uçağı için önerilen maksimum 24 mil / saate yaklaşan – ve bazen bunu aşan – 21 mil / saat rüzgarlara ve 39 mil / saat şiddetli rüzgarlara rağmen pilin devam edip gitmesine şaşırdım. O kadar şiddetliydi ki ekranda kuvvetli bir rüzgar uyarısı belirdi.

Bu benim ilk uçma fırsatım olduğundan, her an düşük pil uyarısı almayı bekleyerek temkinli bir şekilde devam ettim, ancak pil azalmadan önce geri döndüm. Güvenliğiniz için pili değiştirdim ama ilk pille daha uzun süre uçabilirdim.

DJI Mini 3 drone, dikey videolar kaydetmek için kamerasını 90 derece çevirebilir.
Tracey Gerçekten

DJI, Mini 3’e, daha uzun menzilli vericisi ve ek sensörleri için daha fazla enerji kullanan Mini 3 Pro’nunkinden bile daha uzun, cömert bir 38 dakikalık uçuş süresiyle derecelendirilen standart bir pil verdi. DJI ayrıca, pil ömrünü inanılmaz bir şekilde 51 dakikaya çıkaran daha ağır bir pil sunar, bu da onu şu anda mevcut olan en uzun ömürlü tüketici drone pili yapar.

Son zamanlarda çoğunlukla bir DJI Avata uçuruyorum ve bu küçük mucize neredeyse tamamen pil ve havada sadece 18 dakika sürüyor. Elbette Avata, hızı ve manevra kabiliyeti ile tanınan Birinci Şahıs Görüşlü (FPV) bir drone’dur. Mini 3, hızlı bir şekilde bölge kaplamaya gelince beceriksiz değil.

Hızlı, kararlı ve kullanımı kolay

Tüm DJI dronları olağanüstü bir kararlılığa, hıza ve kullanım kolaylığına sahiptir. Onu dünyanın en iyi drone üreticisi yapan da budur. Bu kadar uygun bir maliyetle bile Mini 3, Spor modunda 60 km/sa hıza kadar uçabilir. Bu, 750 $’lık DJI Mini 3 Pro kadar hızlı ve Spor modunda DJI Avata’dan biraz daha hızlı. Elbette, Avata manuel modda 100 km/s gibi inanılmaz bir hıza ulaşabilir, ancak bu rahatsız edici derecede hızlıdır.

Mini 3'ten üç dikey çekim yan yana gösterilir.
Mini 3’ten üç dikey çekim yan yana gösterilir.

499 $ fiyatla, DJI Mini 3, iPhone veya Android telefonunuzu yuvasına takmanızı ve DJI Fly yardımcı uygulamasını çalıştırmak için fişe takmanızı gerektiren standart DJI uzaktan kumandayı içerir. Denetleyici, drone ile iletişim kurar ve drone’nun videosunu gerçek zamanlı olarak akıllı telefonunuza aktarır.

140 $ daha ödeyerek, üç saatlik pil ömrüne sahip keskin, parlak 1.000 nit ekran içeren DJI RC kontrol cihazına yükseltebilirsiniz. RC paketleri, önemli ölçüde daha fazla kolaylık sağladıkları için dikkate alınmaya değer.

DJI RC ile Mini 3 Fly More Kit'e dahil olanlar burada.
alan gerçekten

DJI RC ile kontrol ünitesini ayarlamakla uğraşmak zorunda kalmadım ve hemen uçmaya başlayabildim. Daha eski, standart denetleyici, akıllı telefonunuz için yaylı bir kavramaya sahiptir. Kısa USB kablosunu zekice yuvaya yerleştirildiği yerden çıkarmayı sık sık unutuyorum.

Bu, telefonumu çıkarmam, fişe takmam ve tekrar takmam gerektiği anlamına geliyor. Sadece bir dakika sürer, ancak küçük bir sıkıntıdır. DJI RC ayrıca telefonumu serbest bırakıyor, böylece dron havada süzülürken gelen bir aramaya veya mesaja kısaca bakabiliyorum.

Satın almalı mısın?

Net ve güzel video kalitesine sahip eğlenceli, hafif bir drone için Mini 3, 499 $’lık olağanüstü bir pazarlık olarak öne çıkıyor. Her zaman bir drone istediyseniz veya bir yükseltme arıyorsanız, aradığınız drone bu olabilir.

DJI Mini 3 Fly More Combo, fiyata 159 $ ekler ve toplam maliyeti standart kontrolörle 658 $ veya DJI RC ile 798 $ alır. Seçenekler burada bitmiyor. DJI ayrıca Mini 3’ü kumandasız tek başına 409$’a satıyor; bu, Mini 2 sahipleri için cazip bir teklif çünkü eski kumandanızı kullanabilir ve çok düşük bir fiyata yeni drone’a yükseltebilirsiniz.

DJI Mini 3, dikey yönlendirmeye dönebilen harika parlak bir kameraya sahip harika bir kamera uçağıdır. İster yeni başlıyor olun ister büyüyen dron koleksiyonunuza bir şeyler ekliyor olun, gönülden tavsiye ederim. Mini 3 kesinlikle dilek listemde üst sıralarda yer aldı.
genel-19