Motorola, iki yeni ürüne tanık olabileceğimiz 15 Aralık için bir lansman etkinliği duyurdu. Haber kendi yetkililerinden geldi. Weibo (çevrilmiş kaynak) hesabı, üzerinde iki telefonun göründüğü bir teaser görseli paylaştı.

Açıklamanın büyük olasılıkla Motorola X 40 serisi telefonlara odaklanacak veya muhtemelen olduğu gibi batıda Edge 40 olarak adlandırılacak. olarak X 30, bu yılın Ocak ayında piyasaya sürülmek üzere Aralık 2021’de de tanıtıldı.

Motorola’nın teaser görüntüsünden ilginç bir çıkarım, görünen iki akıllı telefondan yalnızca birinin öne bakan bir kameraya sahip olması. Kuşkusuz bu, diğerinin selfie kamerası olmadan geleceği anlamına gelmez, daha ziyade ekran altı bir kameraya sahip olacağı anlamına gelir.

Elbette, ortak kurallar, bu iki telefonun bir vanilya ve Pro modeli olacağını belirtir, ancak durum böyle olmayabilir. eğlenceli gerçek: Edge 30’un özel bir sürümü var, ekranın altında öne bakan 60 MP kamera ve başka hiçbir değişiklik olmaksızın daha büyük depolama alanı sunuyor. Dolayısıyla Motorola’nın X40 serisi için de aynı planlara sahip olması imkansız değil.

Şimdi, bu, Edge 30’un bir Pro modeline sahip olmadığı anlamına gelmez. Aslında, vanilyadan üç ay önce piyasaya sürüldü! Motorola, X30 serisini kompakt da dahil olmak üzere bir dizi telefonla sürdürdü. 30 Neo veya güçlü 30 Ultra, ancak X 40 serisi ile ilgili böyle bir ipucu ortaya çıkmadı.

Motorola Edge 40’tan ne bekleyebiliriz?

Şu an itibariyle, Motorola resmi olarak herhangi bir özellik açıklamadı. Ancak, XT2301-5 model numaralı bir Moto telefon TENAA’da şu istatistiklerle listelendi:

  • FullHD+ çözünürlükte 6,67” kavisli ekran
  • 8GB, 12GB ve 18GB için RAM Varyantları
  • 128 GB ile 512 GB arasında değişen depolama seçenekleri
  • İki 50MP lens ve bir 12MP lensten oluşan üçlü kamera kurulumu
  • Pil kapasitesi için iki değişken: 4.450 ve 4.950mAh
  • Ekran içi parmak izi tarayıcı

Motorola ne zaman Edge 30 çıktı, Snapdragon 8 Gen 1’e sahip ilk akıllı telefondu. 8. Nesil’in bir aydan daha kısa bir süre önce piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, onu Edge 40 telefonlarda da göreceğimizi varsaymak güvenli bir bahis.

Ayrı bir notta, sözde bir Edge 40 Pro’nun çizimleri saygın bir sızıntı kaynağı tarafından yayınlandı. OnLeaks geçen hafta. Onlardan pek bir şey çıkarılamaz, ancak delikli bir selfie kamerası görüyoruz, bu nedenle teaser’da gösterilen telefonlardan birinin Pro olduğu ortaya çıkabilir.

Durum böyle olursa, kamera kurulumu açısından önemli bir sıçrama daha görmeyi umuyoruz. Nihayet, Edge 30 Pro, 200MP ana kamera ile üçlü bir kuruluma sahipti, bu nedenle devam filminde de sağlam fotoğraf yetenekleri bekleyebiliriz.

Ayrıca X 40 telefonlarının Batı’ya doğru yol almasını bekleyebiliriz, bu nedenle Moto hayranları duyuruları takip etmelidir. Edge serisi hem orta sınıf hem de amiral gemisi tekliflerinden oluşuyor ve X 30 serisinin bu kadar çok çeşidi olduğu göz önüne alındığında, X 40 serisinde de ihtiyaçlarınıza uygun bir şeyler bulmanız mümkün. Lansman etkinliği 15 Aralık’a ayarlandı – bundan tam olarak bir hafta sonra. Şu an itibariyle, Motorola bir zaman dilimiyle ilgili ayrıntıları paylaşmadı, ancak muhtemelen önümüzdeki hafta ortaya çıkan daha fazla ayrıntı görmek üzereyiz.telefon-1