Apple, iOS 16.2 RC’nin (Sürüm Adayı) artık geliştiricilerin ve beta testçilerinin indirebileceğini duyurdu. Yazılım güncellemesi, nihai sürüm halka açıklanmadan önceki son beta sürümüdür. Güncelleme elinize ulaştığında bekleyebileceğiniz tüm temel özellikleri ve değişiklikleri listeledik. iPhone gelir

iOS 16.1’in resmi olarak piyasaya sürülmesinden bir aydan fazla bir süre sonra, Cupertino merkezli şirket, Aralık ayında piyasaya sürülmeden önce iOS 16.2 ve iPadOS 16.2’yi tamamlamak için çalışıyor. İkinci alt sürümle birlikte kayda değer eklemeler bekleniyor. ile birlikte gelen vaat edilen özelliklerden bazılarını içerir. iPhone 14 kritik hata düzeltmeleri ve güvenlik yamalarının yanı sıra tanıtıldı.

iOS 16.2’deki yenilikler neler?

iPhone’lar, iPad’ler ve Apple TV 4K için Karaoke

Cupertino, bu hafta lansmanıyla çok sayıda kullanıcıya sahip oldu. Apple Müzik Şarkısı şaşırmış. Bu, ayarlanabilir vokallere ve gerçek zamanlı şarkı sözlerine sahip bir karaoke versiyonudur. Bu özellik, Apple Music uygulamasında mevcuttur ve etkin bir aboneliğiniz varsa sizin için ücretsizdir. Donanım uyumluluğu, iPhone 11 ve sonraki modelleri, iPad 9. nesilden iPad Pro 2022’ye ve yeni Apple TV 4K’yı içerir.

Serbest Biçimli Uygulama

iPhone’lar ayrıca Freeform Canvass uygulamasını alır. İşbirliği uygulamasıyla diğer şeylerin yanı sıra çıkartmalar, belgeler ve dosyalar çizebilir veya ekleyebilirsiniz. Mac veya iPad kullanıyor olsalar bile, bunları meslektaşlarınız ve arkadaşlarınızla paylaşabilir ve gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabilirsiniz. Uygulama, bir tablette bir ekran kalemi ile kullanılabilir.

Gelişmiş Veri Koruma ile daha iyi güvenlik

Artık daha fazla resmi Apple uygulaması iCloud’un uçtan uca şifrelemesiyle korunuyor. Buna notlar, fotoğraflar, cüzdan geçişleri ve daha fazlası dahildir. Güncellemeyi aldığınızda, iCloud ayarlarında şifrelemeyi etkinleştirebilir ve korumayı nasıl kuracağınıza ilişkin talimatları alabilirsiniz.

Her zaman açık ekran

iOS 16.2 ile iPhone 14 Pro (Max) kullanıcıları, her zaman açık ekran ayarlarında kilit ekranı duvar kağıdını veya bildirimleri bireysel olarak kapatabilir. Bu sadece daha temiz görünmekle kalmaz, aynı zamanda arka plan resmi artık gösterilmediğinden pil tüketimini azaltmaya da yardımcı olur. Burada talimatları bulacaksınız her zaman ekranda göster ayarınız gibi Aktif.

Aynı zamanda, Canlı Etkinlikler artık canlı skorları kilit ekranında veya Dinamik Ada’da görüntüleyen Apple TV ile uyumludur. Ayrıca artık desteklenen tüm iPhone modelleri için kilit ekranında uyku ve ilaç widget’ı var.

iOS 16'da Always-On-Display'in nasıl kurulacağını gösteren ekran görüntüleri

Apple, AoD kullanırken duvar kağıtlarının ve bildirimlerin devre dışı bırakılmasına izin verir. / © NextPit

Otomatik kilitlenme tespiti için düzeltme

Apple, roller coaster gezintilerinin ve yüksek hızlı sporların Kilitlenme algılamayı yanlışlıkla tetikleyin yapabilmek Şimdi iPhone 14’teki önemli özelliği değiştiriyorlar ve iPhone 14 Pro. Buna göre Watch Series 8, Watch SE 2022 ve Watch Ultra da Watch OS 9.2 ile aynı düzeltmeyi alacak.

iOS 16.2’nin çıkış tarihi

Küçük hataları düzeltmenin yanı sıra iOS 16.2, akıllı ev cihazlarının daha iyi yönetimi için Ev uygulamasını geliştirir. Ayrıca Game Center nihayet çok oyunculu oyunlar için SharePlay desteği alıyor ve oyun oynarken FaceTime’a izin veriyor. Son olarak, Safari, AirDrop ve Mesajlar’daki arama özelliğinde değişiklikler var.

Apple, iOS 16.2’yi 15 Aralık 2022’de piyasaya sürmeyi planlıyor. iOS 16 kılavuzu hangi iPhone’ların bu güncellemeyle uyumlu olduğunu bilmenize yardımcı olur.

Hanginiz yeni iOS veya iPadOS 16.2’yi hasretle bekliyor ve neden? Yorumlarda bize yazın.genel-27