Bayonetta franchise’ı gelecek yıl listesine bir giriş daha ekliyor. Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon, 2022 Oyun Ödülleri sırasında duyurulan ve geçmişi araştıran bir yan oyundur.

Doğrudan Nintendo’nun basın e-postasından fragmana göz atın.

Her şeyin nerede başladığını öğrenmek için Umbra Cadısı’nın hikayesinin sayfalarını geri çevirin. Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon 17 Mart 2023’te yalnızca Nintendo Switch’te çıktığında perileri savuşturmak ve bulmacaları çözmek için Cereza ve ilk iblisi Cheshire’ın kontrolünü elinize alın.

Bayonetta 3 gibi, Bayonetta Origins de yalnızca Switch’e özel olacak. Oyun şu anda Nintendo eShop’ta ön sipariş için mevcut ve oyunu çıkar çıkmaz indirmenize izin veriyor. Bu arada oyunun kısa bir özeti:

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon’da oyuncular, genç bir cadı çırak olan Cereza rolünü üstlenir ve annesini kurtarma gücünü elde etmek için yasak bir ormana doğru uğursuz bir yolculuğa çıkar. Kendine ait çarpıcı ve farklı bir hikaye kitabından ilham alan sanat tarzına sahip olmasının yanı sıra, bu yeni oyun ayrıca Bayonetta serisinde daha önce hiç görülmemiş bir oynanışa sahip. Hem Cereza’yı hem de şeytani iblis ortağı Cheshire’ı kontrol eden oyuncular, Cereza’nın ormanın derinliklerine inmesine yardımcı olmak için keşif, savaş ve bulmaca çözmeye odaklanacaklar.

Oynanış, ana hat Bayonetta oyunlarından çok farklı hissettirse de, serinin irfanının hayranları, bu yakında çıkacak olan oyunun daha tuhaf estetiğinin ve güzel çizimlerinin tadını çıkarabilir.

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon, önümüzdeki yıl 17 Mart’ta Nintendo Switch için çıkacak.oyun-6