Xiaomi Hindistan'ın Baş İşletme Sorumlusu Raghu Reddy, yeni hedefler peşinde koşmaya devam ediyor

Xiaomi Hindistan’ın Baş İşletme Sorumlusu Raghu ReddyGüvenilir kaynaklara göre, yaklaşık üç yıldır kilit rolde olan , yeni fırsatlar peşinde koşmak için şirketten ayrıldı.

Altı yıldan fazla zaman geçiren Reddy, Xiaomi HindistanŞubat 2020’de Hindistan operasyonları için Baş İşletme Sorumlusu olarak atandı. Daha önce Xiaomi Hindistan için Kategoriler ve Çevrimiçi Satışlardan sorumluydu.

Xiaomi Hindistan, Reddy’nin Xiaomi Hindistan liderlik ekibinin ayrılmaz bir parçası olmasının bir ayrıcalık olduğunu söyleyerek gelişmeyi doğruladı.

Ayrıca Oku

Xiaomi 13 serisi, 11 Aralık'ta Çin'de piyasaya sürülebilir
Redmi Note 12 Pro 4G, yeniden markalanmış Redmi Note 12 Pro olarak piyasaya çıkabilir

Şirket sözcüsü, “Xiaomi’nin Hindistan’ın 1 numaralı akıllı telefon ve akıllı TV markası haline gelmesinde etkili ve önemli bir rol oynadı. Dışarıda farklı büyüme fırsatları peşinde koşmaya devam ederken, ona yolculuğunda en iyisini diliyoruz” dedi. .

Sözcü, “Xiaomi Hindistan, yıllar içinde güçlü bir liderlik ekibi oluşturdu ve bunu ileriye taşımak için çalışacağız. Bir marka olarak, herkese yenilik sunmaya ve kitleler için teknolojiyi demokratikleştirmeye odaklanmaya devam edeceğiz” dedi.

Reddy, şirketin katlanarak artan satış büyümesine ivme kazandırmada önemli bir rol oynadı.

ile kariyerine başladı. Wipro Teknolojileri yazılım mühendisi olarak çalıştı ve kıdemli danışman olarak Ernst & Young ile çalışmaya devam etti, ardından kıdemli yönetici olarak Snapdeal geldi.

Reddy’nin ayrılışı, Xiaomi Hindistan’ın işlerinin ülkede istikrarlı bir şekilde büyüdüğü bir zamanda gerçekleşti.

Şirket 11 milyondan fazla sattı akıllı telefonlar Diwali bayram satışları sırasında ülkede.

Üçüncü çeyrekte (3. Çeyrek), Xiaomi yüzde 21 sevkiyat payıyla Hindistan pazarına liderlik etti.

Çeyrek boyunca bütçe ve orta seviye segmentlerdeki yeni lansmanlar, Xiaomi’nin gönderilerini artırdı ve marka, pazardaki lider konumunu korumayı başardı. Kontrpuan Araştırması.

20.000 Rupi altı fiyat bandında Xiaomi, 2022’nin üçüncü çeyreğinde en iyi 5G akıllı telefon markası oldu.

Bu arada, Xiaomi piyasaya sürmek için hazırlanıyor Kırmızı Not Yakında Hindistan’da 12 5G serisi. Şirket, Redmi Note 12 serisinin ülkede piyasaya sürüldüğünü Twitter üzerinden doğruladı.

Xiaomi’nin Redmi Note serisi, 8 yıl önce gelişinden bu yana 72 milyon müşteriyi takip ederek akıllı telefon endüstrisinde, özellikle Hindistan’da yeni ölçütler belirledi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9