10. yıl kutlamaları kapsamında Hobbit: Beklenmedik Yolculuk, Tolkien hayranları nihayet Airbnb aracılığıyla gerçek Hobbiton Film Setinde kalmak için rezervasyon yaptırabilir. Hobbiton seti başlangıçta tarafından inşa edildi. Yüzüklerin Efendisi yönetmen Sir Peter Jackson, 1999’da Yeni Zelanda’da Buckland Road’da ve Orta Dünya film üçlemelerinin her ikisinde de yer alıyor. Konum, o zamandan beri Yeni Zelanda’da aktif bir turizm merkezi haline gelse de, bu duyuru, konukların ilk kez bir gecede kalabileceklerini işaret ediyor.

Ailesi, Hobbiton’un inşa edildiği tarım arazisinin sahibi olan Russell Alexander, Airbnb adına konukları ağırlayarak onlara 44 Hobbit Deliği, The Millhouse ve The Green Dragon Inn’e erişim hakkı verecek. Alexander, “Yirmi yılı aşkın bir süredir, milyonlarca tutkulu hayranı Hobbiton Film Setinde ağırladık, ancak daha önce hiç kimsenin Orta Dünya’da bir gece geçirme fırsatı olmadı,” dedi. bir Airbnb basın açıklaması. “Ailemin çiftliğinin güzelliğini paylaşmaktan ve dünyanın dört bir yanından hayranlar için Airbnb’de bu ikonik konuma ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyorum.”

Kurgusal Hobbiton köyü, Yeni Zelanda’da Sir Peter Jackson tarafından yeniden yaratıldı ve o zamandan beri köklü bir turizm merkezi haline geldi.
Resim: Airbnb / Larnie Nicolson

Duyuru hem iyi hem de kötü haberlerle birlikte geliyor, iyi haber şu ki, konaklama size gecelik yalnızca 10 NZD (artı vergiler) geri getirecek – bu da yaklaşık 6,50 USD’ye çıkıyor. Bunun için, kişisel bir Hobbit Çukuru’na, The Green Dragon Inn’de bir akşam ziyafetine ve Hobbiton Film Setinde özel bir kamera arkası turuna özel erişim elde edersiniz.

Kötü haber şu ki, son derece uygun fiyatlı olmasına rağmen, büyük olasılıkla bir konaklama rezervasyonu yapamayacaksınız, çünkü dört kişiye kadar sadece üç ayrı iki gecelik konaklama fırsatı var.

13 Aralık 16:00 ET’de sadece üç adet iki gecelik konaklama için rezervasyon yapılabilecektir.

2–4 Mart, 9–11 Mart ve 16–18 Mart için rezervasyonlar alınabilir. 13 Aralık Salı günü saat 16:00 ET’de airbnb.com/hobbiton adresinden üç gecelik konaklamadan birini rezerve etmek için talepte bulunabilirsiniz ve Airbnb’nin basın bildirisinde, sınırlı müsaitliğe rağmen “bu üç ayrı iki gecelik konaklamanın bir yarışma.” Konukların 18 yaşından büyük olması, doğrulanmış bir Airbnb profiline sahip olması ve geçmişinde olumlu eleştiriler olması gerekir. Rezervasyon için maksimum doluluk dört kişidir, çünkü yalnızca iki yatak odası mevcuttur: birinde çift kişilik kraliçe yatak ve diğer iki kral tek kişilik yatak vardır.

Fırsatı kaçıranlar için, (neyse ki) kendileri için bir Hobbit deliği yaşamak isteyen insanlardan yararlanan koca bir turizm endüstrisi var. Airbnb aracılığıyla, ABD eyaletlerinden Hobbit’ten ilham alan pek çok resmi olmayan konaklama yeri rezerve edilebilir. vermont ve Washington küresel lokasyonlara Birleşik Krallık ve Fransa. Sadece tabak kırma ya da geç gelme – sen bir sihirbaz değilsin.genel-2