En yeni Pixel cihazlarınızdan biri buna benzerse Google Piksel 7 (Pro) genellikle zaman zaman özel yazılım özellikleriyle geldiklerini bilmelisiniz. Mountain View şu anda bir Google Pixel Phone (Pixel 4a veya üstü), Pixel Watch ve Pixel Buds sahiplerine sözde bir “Pixel Özellik Dropu” dağıtıyor. Mountain View’a göre bu şimdiye kadarki en büyük güncelleme.

Birçok özellikten biri geçen hafta kullanıma sunuldu. Pixel 7 için ücretsiz VPN ve Pixel 7 Pro verdi. Bugünkü sürüm, Pixel 4a’dan daha yeni donanımlara doğru gelişen tüm özelliklere odaklanıyor. piksel izlegecerli.

Pixel 7’de (Pro) Aramayı ve nasıl etkinleştirileceğini temizle

Ücretsiz VPN’e ek olarak, her ikisi de Tensor G2 yonga seti tarafından etkinleştirilen hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro net aramalar. Bu, arama sırasında arka plan gürültüsünü azaltarak optimize edilmiş sesli aramaları gerçekleştirir. Özellik varsayılan olarak kapalıdır ancak Telefon uygulamasında veya Ayarlar’da birkaç dokunuşla bu özelliği hızla açabilirsiniz.

  1. gitmek Ayarlar.
  2. seçer ses ve titreşim.
  3. aşağı kaydır Aramaları sil.
  4. Net aramayı etkinleştirmek için özelliği açar.

Pixel 6 ve Pixel 7 için akıllı piksel kaydedici uygulaması

Pixel 7 ve Pixel 6’nın diğer bir ayrıcalıklı özelliği, artık birden fazla kişi konuşurken İngilizce kayıtları da yazıya döken geliştirilmiş kayıt cihazıdır. Bu piksel cihazlarının AI yetenekleri, hoparlörleri akıllı bir şekilde tanımlar ve ardından onlara doğru etiketleri atar. Kayıttan sonra her bir konuşmacının adını düzenleyebilirsiniz.

Yeni Pixel Feature Drop işlevlerinin ekran görüntüleri

Google, Pixel Feature Drop ile net arama, birleşik güvenlik ve akıllı etiketlere sahip bir kayıt cihazı sunar. / ©Google

Pixel 6 (Pro) için öksürük ve horlama tespiti

Ayrıca öksürük ve horlama tespiti NextPit’te zaten tartışmıştık. İlk olarak Pixel 7 (Pro) ile tanıtılan özellik, bu güncellemeyle artık Google Pixel 6 serisi için de sunulan dijital dengeye yeni bir ektir. Kullanıcıların bir akıllı saat veya başka bir izleme aksesuarı takmak zorunda kalmadan uykularını izlemelerine ve uykuları hakkında fikir edinmelerine olanak tanır. Tüm sonuçlara dijital sağlık uygulaması aracılığıyla erişilebilir.

Pixel Watch için Fitbit uyku profilleri

Aynı zamanda, Google’ın en son “Pixel Feature Drop” güncellemesi, Pixel Watch’ı içeren ilk güncellemedir. bunlar yeni Fitbit-Karşılık gelen uyuyan bir hayvanı temsil etmek için uyku verilerinizi izleyen uyku profilleri. Evet – doğru okudunuz: uyuyan bir hayvan. Bunu yapmak için, Google Pixel Watch’a 14 gece uyku alışkanlıklarınız hakkında bilgi vermelisiniz. Sonuçlar daha sonra bir sonraki ayın ilk gününde verilir.

Pixel Watch için Google Pixel Özelliği Bırakma

“Fitbit Uyku Profilleri” artık Pixel Watch için de mevcut / © Google

Aralık Pixel Drop’taki diğer özellikler

Uyumlu Pixel telefonlar ve giyilebilir cihazlar da daha iyi ayarlamalar elde eder. Google, üç mobil küratörlü duvar kağıdı ve akıllı telefonun hareketleriyle hareket eden bir dizi canlı çiçekli duvar kağıdı ekliyor. Ayrıca, Gün Doğumu/Gün Batımı kutucuğu gibi yeni kutucuklar ve Pixel Watch için en önemli beş kişinin yer aldığı geliştirilmiş Kişiler kutucuğu sunar.

Diğer yeni özellikler arasında Pixel Watch’ta daha güçlü bir arama işlevi ve Gboard ve Live Translate için ek dil desteği yer alıyor. Ve son olarak, Ocak 2023’ten itibaren kafa izleme özellikli uzamsal ses, Pixel Buds Pro, bir Pixel telefonla eşleştirildiğinde kullanılabilir. Dijital araba anahtarı, yalnızca akıllı telefonunuzla uyumlu bir arabayı kilitleyebileceğiniz, kilidini açabileceğiniz ve çalıştırabileceğiniz başka bir vurgu olmalıdır. Dijital araba anahtarını arkadaşlarınızla veya aile üyelerinizle paylaşmak bile mümkündür.

Kulağa çok heyecan verici geliyor değil mi? Hanginiz desteklenen bir Pixel Telefona sahip ve yeni işlevleri doğrudan test edebiliyor? Yorumlarda bize yazın.genel-27